Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Güney Kore Seul’ü Metaverse’e Taşıyor

Güney Kore, başkent Seul’ün metaverse’te bir replikasını yapıyor. Vatandaşlar vergiyle ilgili sorularını avatarlarıyla sorabilecek, e-kitap okuyabilecek, yabancı yatırımcılara hizmetler sunulacak.

18 Ocak 2023 11:50

Güncellenme: 18 Ocak 2023 17:02

Forkast’ın haberine göre Güney Kore, mataverse’te başkent Seul’un sanal bir replikasını oluşturuyor. Bu replikayı oluşturmanın amacı ise kamu hizmetlerini geliştirmek.


Metaverse Seul olarak bilinen projenin 2026 yılı itibarıyla tamamlanması bekleniyor. İlk aşamada avatarlarını seçen vatandaşlar vergiyle ilgili sorularını sorabilecekler, gençlik konseyine erişebilecekler ve küçük işletmeler için destek alabilecekler. Bunun yanında e-kitaplar da okuyabilecekler.


Projenin ileriki aşamalarında ise sanal dünyada gayrimenkul ve yabancı yatırımcı hizmetleri, arttırılmış gerçeklikle belediye altyapılarının yönetimi gibi özellikler de devreye girecek. Ayrıca kripto paralar da dahil olmak üzere blokzinciri teknolojileri de bu dünyada tanıtılacak.


Güney Kore, ‘Digital New Deal’ politikası kapsamında metaverse’le ilgili girişimlerini büyütüyor. 2022 yılının Şubat ayında da metaverse projeleri için üniversiteler ve şirketler için 200 milyon dolarlık bir fon ayrılacağı açıklanmıştı. Kore Merkez Bankası da Kasım ayında merkez bankası dijital para testini tamamladı.


Metaverse’e yapılan yatırımlar bakımından Japonya’dan da hamleler geliyor. Japonya Başbakanı Fumio Kishida Ekim ayında ülkenin NFT ve metaver hizmetlerine yatırım yapacağını açıklamıştı.


Daha Fazla Oku

    Güney KoremetaverseSeul

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
DOGE Fiyatı Nisan Ayından Bu Yana Görülen En Yüksek Seviyeye Ulaştı

6 Aralık 2023 15:34

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk