Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

GameFi İşlem Hacmi Son 1 Haftada Yüzde 200 Arttı

2024 Oyun Geliştiricileri Konferansı, GameFi sektöründeki mevcut yükselişi körüklüyor olabilir.

12 Mart 2024 10:45

Güncellenme: 12 Mart 2024 12:17

Kripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget’in GameFi işlem hacmi son 24 saatte yüzde 126'nın üzerinde ve son 7 günde yüzde 200 arttı. Bitget Araştırma Baş Analist Ryan Lee, 18 - 22 Mart tarihleri arasında düzenlenecek 2024 Oyun Geliştiricileri Konferansı’nın, GameFi sektöründeki mevcut yükselişi körüklüyor olabileceğini söyledi. Lee, bazı projelerin piyasanın artan odağından yararlanarak olumlu gelişmeler kaydedebileceğini ve potansiyel olarak GameFi sektöründeki ivmeyi artırabileceğini belirtti.


Çevrimiçi oyunları merkeziyetsiz finans ile birleştirerek sıradan “oyun içi ekonomi” konseptini blok zinciri ile buluşturan GameFi akımının yenilikçi yaklaşımı, oyun oynamak suretiyle dijital varlıkları ve nadir eşyaları biriktirebilmeyi sağlayan play-to-earn (P2E) kavramını ortaya çıkardı ve bu sayede oyunculara hobilerini bir gelir kaynağına dönüştürme fırsatı sunulmuş oldu.


Ryan Lee, GameFi konusundaki son dönemlerde yaşanan artış nedenlerine dair öngörülerini paylaştı: “Geçtiğimiz hafta sonu, önceki boğa piyasasından YGG ve GMT gibi GameFi alanındaki belirli token’lar kayda değer artışlar yaşadı. RONIN gibi blok zinciri tabanlı oyun platformlarının yanı sıra BIGTIME ve PIXEL gibi mevcut boğa piyasasının yeni katılımcıları da kazanç kaydetti. İleriye baktığımızda, 2024'te hem AI hem de GameFi yazı aynı döneme denk gelebilir. Blok zinciri teknolojisindeki gelişmeler blok zinciri oyunlarının potansiyelini artırırken, ana akımdan güçlü oyun isimlerinin sektöre girişi bu oyunların genel kalitesini ve oynanabilirliğini artırabilir. Ronin ve ImmutableX gibi platformların 2024 yılında çok sayıda oyun projesi sunması ve daha geniş bir kitleye ulaşmak için tasarlanmış önemli projeler oluşturması bekleniyor. Eski GameFi projelerinin günlük aktif kullanıcılarının (DAU) yeniden yükselmesi ve devam eden beklenti ve spekülasyonlar için bir odak noktası haline gelmesi de muhtemel.”


Coinler

7 günlük artış

GALA

%75

YGG

%72

PIXEL

%72

MAVIA

%54

GF

%43

SHRAP

%38

RACA

%34

RON

%33

NAKA

%29

BNX

%28


Daha Fazla Oku

    BitgetgamefiRoninimmutablex

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk