Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Find Satoshi Labs, Selfie’leri NFT’lere Dönüştüren Yapay Zeka Aracını Kullanıma Sunuyor

Web3 oyunu STEPN’in arkasındaki ana şirket, kullanıcıların selfie’lerini Solana blok zincirinde dijital sanat eserlerine dönüştürmelerini sağlayacak GNT V3’ü piyasaya sürüyor.

31 Mayıs 2023 14:59

Güncellenme: 31 Mayıs 2023 15:51

Popüler Web3 oyunu STEPN’in arkasındaki isim Find Satoshi Lab (FSL), yapay zeka (AI) destekli NFT oluşturucusunu duyurdu.


GNT V3 olarak adlandırılan araç, yaratıcılığı AI ve Web3’ün teknolojik kesişimlerine yerleştirmeyi amaçlıyor. FSL’nin yakın zamanda piyasaya sürülen NFT pazarı MOOAR ile iş birliği içerisinde çalışan GNT V3, Solana blok zincirinde AI tarafından hazırlanan görüntüleri oluşturmak için girdi olarak kullanıcıların selfie’lerini kullanıyor.


FSL’nin kurucu ortağı Yawn Rong, GNT V3’ün Web3’te yer alan dijital kimlikleri yeniden tanımlama becerisine sahip olduğunu söylüyor.


Rong, yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullanıyor: “Yaptığımız şey, kişisel deneyimleri yeniden tanımlamak amacıyla bireyselliği blok zinciri teknolojisiyle birleştirmek. Bu, Web3 teknolojisinin yeni bir dönemi. GNT ile kendini ifade edebilmenin sınırlarını zorluyoruz ve kullanıcıların kendilerine ait eşsiz dijital eserlerle üretici olmalarını sağlıyoruz.”


FSL geçtiğimiz ay sanatçıların MOOAR pazarında bireysel NFT’ler mint'lemelerine izin veren GNT V1’i piyasaya sürmüştü. Nisan ayında ise AI modelinin geliştirildiği GNT V2’yi duyurmuştu.


Şirketin diğer kurucu ortağı Jerry Huang, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Dünya AI teknolojisinin artılarını ve eksilerini keşfediyor ancak biz, teknolojiyi kullanarak yeni bir şey ortaya koymak için aylardır çalışıyoruz.”


Daha Fazla Oku

    web3nftStepnyapay zekaSolana

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Tahmin Piyasaları Donald Trump’ın Kaybedeceğini Öngörüyor

25 Mayıs 2024 21:41

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk