Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Finans Protokolü Usual, Gerçek Dünya Varlıkları Tarafından Desteklenen Stabilcoin'ini Tanıttı

Elde edilen kâr, token sahiplerini getirilerle ödüllendirerek topluluğa yeniden dağıtılacak.

28 Şubat 2024 17:55

Güncellenme: 29 Şubat 2024 00:37

Finans protokolü Usual, bugün gerçekleştirdiği basın açıklamasında gerçek dünya varlıkları (RWA’lar) tarafından desteklenen ve izin gerektirmeyen (permissionless) stabilcoin’i USD0’ı tanıttı. USUAL token’ı da kullanıcıların ağın geleceği hakkında söz sahibi olmalarını sağlayacak bir yönetişim token’ı görevi görecek.


New York merkezli şirket, protokolün kârını topluluğa yeniden dağıtarak stabilcoin piyasasının mevcut sorunlarından bazılarının önüne geçmeyi hedefliyor. USD0 sahipleri, gerçek dünya varlıkları tarafından üretilen getiriler ile ödüllendirilecek.


Aynı zamanda firma, yönetişim token’ı USUAL'ın Usual ekosistemi üyelerine dağıtılacağını ve token’ın ekosistem tekliflerinde oy verme hakkı vereceğini söyledi.


Gelişmelerle birlikte, stabilcoin inovasyonu hız kazanıyor. Ethena Labs kısa süre önce sentetik dolar olarak adlandırdığı USDe token’ını piyasaya sürdü. Platformun kullanıcıları USDe almak için stabilcoin yatırabilir ve stake edebilirler. Getiri ise ether'i bir doğrulayıcıya stake ederek ve sermayeden %5 kazanarak elde edilir.


Habere konu olan Usual, ülkenin kripto varlık mevzuatına öncülük eden eski bir politikacı ve Fransız Ulusal Meclisi üyesi olan CEO Pierre Person tarafından yönetiliyor.


Basın açıklaması sırasında söz alan Person, USD0 hakkında şunları söylüyor: "Mevcut stabilcoin modelleri şeffaflıktan ve adil değer dağıtımından yoksun. Ayrıca kazançlarını özelleştiriyor ve kayıplarını sosyalleştiriyor. Bu yüzden de Web3'ün üzerine inşa edildiği ahlak anlayışına aykırı. Usual, kârlarımızı doğrudan toplulukla paylaşan ve token sahiplerimize bizi uygun gördükleri geleceğe yönlendirme yetkisi veren, izin gerektirmeyen, gerçek varlığa dayalı bir stabilcoin sunarak bu eksikliği ele almaktan gurur duyuyor."


Daha Fazla Oku

    StabilcoinGerçek Dünya VarlıklarıTokenizasyonusualrwa

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk