Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

"NFT Pazarı Toparlandı"

Jeff Garzik, kripto varlık sektörünün daha kaliteli projelerin gelişmesine tanık olacağını düşünüyor.

12 Nisan 2023 09:23

Güncellenme: 12 Nisan 2023 15:49

Eski Bitcoin core geliştiricisi Jeff Garzik, bir zamanlar non-fungible token’ların (NFT’ler) popülaritesini artıran hype’ın durulduğunu söylüyor.

Aynı zamanda Web3 tabanlı eğlence şirketi NextCypher Productions’ın kurucusu olan Garzik, salı günü CoinDesk TV’nin First Mover programında, “NFT pazarının ayakları yere basmaya başladı.” ifadelerini kullandı.

Hâlâ geçen yılın hacimlerine uzak olsa da, NFT pazarı toparlanıyor. Merkeziyetsiz uygulamalar (dApp’ler) için bir online mağaza olan DappRadar’ın raporuna göre işlem hacimleri, yılın ilk çeyreğinde yüzde 137’lik bir artış gösterdi. Mart ayında yaşadığı yüzde 15’lik düşüşe rağmen ekosistem, ilk çeyrekte toplam 4,7 milyar dolara ulaştı.

Blur gibi yeni ve gelişmekte olan online pazarlar, ekosistemin ilk çeyreğinde genel ticaret hacminde önemli bir artışa yol açtı. Garzik, Blur gibi projelerin pazar rekabetini artırmaları açısından “mükemmel” olduklarını söyledi. Böylece, pazardaki diğer rakiplerin gelişmesinin ve daha iyi olmak zorunda kalmalarının mümkün olduğunu söyledi.

Garzik, NFT hype’ının sonunda bitmesiyle kullanıcıların artık gerçekten fayda ve etkileşim sağlayacak NFT’lere yöneldiğini belirtti ve ekledi: “Hype gelip geçiyor, geriye sadece kaliteli projeler kalıyor.”


Daha Fazla Oku

    nftweb3blurOpenSea

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk