Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

‘DevCon İstanbul’da Düzenlensin’ Çağrısı Postere Dökülüyor

Sosyal medyada başlatılan kampanyayla yakalanan ivme Ethereum İstanbul’un konuya dair düzenlediği poster tasarım yarışmasıyla hızlanıyor

10 Eylül 2022 17:11

Güncellenme: 10 Eylül 2022 19:27

Ethereum Vakfı’nın 2014’ten beri dünya çapındaki Ethereum geliştiricilerini bir araya getirdiği DevCon konferansının İstanbul’da düzenlenmesi için sektörün önde gelen isimleri #DevconIstanbul kampanyasını başlatmıştı. İstanbul’daki kripto topluluğunda yakalanan bu momentum ise Ethereum Istanbul’un DevCon konferans temalı poster tasarımı yarışmasıyla taçlandırılıyor. 


Ethereum Istanbul’un Twitter hesabından yapılan duyuruya göre, poster tasarımlarında “DevCon İstanbul’a dair metin ve Ethereum logosunun” yer alması isteniyor. Yarışmada ilk üçe giren tasarımlara sırasıyla 500, 300 ve 200 dolarlık ödül verilecek. Tasarımların son teslim tarihiyse 18 Eylül 2022. Poster yarışmasına dair “Küllerinden yeniden doğmaya çalışan Ethereum Istanbul’un çok uzun zaman sonra ilk resmi hareketi” diye konuşan dYdX Türkiye Lideri Doruk İşmen ekliyor: “Umarız bu hareketle Türkiye kripto ekosistemini daha katma değerli etkinliklerle buluşturabiliriz. Bu ekosisteminin bütünleşmesi ve ülkemizin geleceği için ortak paydada çalışılması gerekiyor, bunu gerçekleştirebilmek için elimizden geleni yapacağız.”


“ETHIstanbul yarışmasındaki amacımız Ethereum ve İstanbul temasını kendine has özellikleriyle birleştirerek anlatımlarımızı görsellerle desteklemek” diye konuşan bir diğer isim Lytera’nın kurucu ortağı Baki Er. İstanbul için tasarlanan posterlerin aynı zamanda Ekim ayında düzenlenecek DevCon Bogota’da sergileneceğini söylüyor Er: “Tasarımcıların eserleri dünyanın öbür ucundaki Ethereum topluluğuyla birleşecek.”


Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan TradingView’un büyüme direktörü Özge Erdemir ise “Türkiye'de halihazırda güçlü bir topluluk var ve iyi projeler ortaya konuluyor. “Bu atılan adımlar, blokzincir ve geliştirme alanına ilgi duyanlar için teşvik edici olacaktır” diyor ve ekliyor: “Buradaki topluluğun gücü İstanbul'un DevCon gibi global etkinliklere ev sahipliği yapmasıyla dünya çapında fark edilecektir." Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk