Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

“Başımızı Grafiklerden Kaldırıp Ekosistemi İnşa Etme Yönüne Çevirmeliyiz”

Web3 Teknolojileri Derneği Kurucusu Buğra Ayan, 2023’te Web3 teknolojilerinin potansiyelini daha iyi anlamak için vakit harcayacaklarını belirtiyor.

27 Aralık 2022 11:20

Güncellenme: 30 Aralık 2022 12:30

Web3 dünyası için 2023’e dair genel beklentileriniz neler? Yeni yılda Web3’ü hangi dinamiklerin şekillendireceğini düşünüyorsunuz?

Mutfakta geçen uzun bir süre oldu. Başımızı grafiklerden, ekosistemi inşa etmeye çevirmemizin çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Bu yıl daha da fazla teknolojinin potansiyelini anlamaya, kullanım senaryoları geliştirmeye vakit ayıracağız. Genel görünüm ve beklenti, piyasanın 2024 yılına hazırlandığı. Bu süreçte NFT, metaverse gibi konseptlerin de gerçek anlamda kullanım senaryolarının gelişeceğini ve bir sonraki döngüye çok daha sağlıklı dinamiklerle gireceğimizi düşünüyorum.


2023’te ayı piyasasının çözülmesini ve daha olumluya dönmesini bekliyor musunuz? Bu ne zaman ve ne şartlarda olabilir?

Bunu bilmek zar atmak gibi. Fakat görüşmelerimden elde ettiğim genel beklenti, 2023 sonlarına doğru mevsimlerin değişeceği yönünde.


2023’te dünyada ve Türkiye’de dijital varlıklara yönelik düzenlemeler konusunda beklentileriniz neler?

Maalesef bu soruya ilgili alanda olmadığım için cevap veremiyorum ama ayı piyasasının gelecek düzenlemeler açısından da olumlu olduğunu düşünüyorum. Çünkü her ayı dönemi bir ekosistem içindeki sorunlu unsurları kısmen de olsa temizleyerek yoluna devam edip, gerçek kullanım senaryoları ile ürünleştirmeyi ön plana çıkarıyor.


Sizler 2023’te Web3’te hangi projelerle ve yaklaşımlarla fark oluşturmayı hedefliyorsunuz? 2023’e dair planlarınızın genel çerçevesi nedir?

2023 yılında Web3 Teknolojileri Derneği’nin odağı ‘istihdam’ olacak. Özellikle üniversite toplulukları üzerinden oluşturduğumuz dip dalgayı var eden tüm arkadaşlarımızın istihdamı noktasında faaliyetler yapacağız. Bu kapsamda oluşturulacak iş birlikleri, etkinlikler ve çeşitli dikeylerdeki çalışmalarla sektör ile Türkiye’deki blokzincir öncüleri arasındaki bağları güçlendireceğiz.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Deniz Türsen

Deniz Türsen, CoinDesk Türkiye'de Blockchain, Metaverse ve NFT faaliyetlerine ilişkin haberler ve röportajlar yapan editördür. Daha önce Hürriyet Gazetesi'nin Hürriyet İK ekinde ve Bloomberg Businessweek Türkiye dergisinde yönetim, insan kaynakları, istihdam üzerine röportajlar va haberler yapmıştır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Starknet Vakfı 'Yakında' 1,8 Milyar STRK Token Tahsis Edecek

8 Aralık 2023 21:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk