Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Yüzüklerin Efendisi Web3’e Giriyor

Warner Bros., Yüzüklerin Efendisi filmini baz alarak bir NFT koleksiyonu oluşturdu. Koleksiyon parçaları bugün satışa sunuluyor.

21 Ekim 2022 11:22

Güncellenme: 21 Ekim 2022 12:09

Yüzüklerin Efendisi filmi, blokzincirde yeni bir Web3 sinema deneyimi yaşatacak.


Filmin yapım şirketi Warner Bros. Home Entertainment, ‘Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği’ filmine bağlı bir NFT koleksiyonu piyasaya sürüyor. NFT’ler şuan önizlemede ve bugünden itibaren satışa sunulacak.


Eluvio blokzinciri iş birliğinde oluşturulan koleksiyonun lansmanı iki NFT dizisini kapsayacak. Bunların ilki her biri 30 dolar olan ve 10 bin parçadan oluşan Premiere Mystery Edition. Diğeri ise her biri 100 dolar değerinde 999 parçadan oluşan Premier Epic Edition. Bunun yanında NFT’leri satın alanlar filmin genişletilmiş versiyonu izleyebilecekleri gibi özel bölümlere girip arttırılmış gerçeklik koleksiyonlarını da inceleyebilecekler.   


Eluvio Kurucu ortağı ve CEO’su Michelle Munson ise tasarımların sadece Web3’le ilgilenenler için değil, tüm tüketicilere yönelik olduğunu söyledi. 


Bu, Warner Bros.’un Movieverse pazaryerinde piyasaya sürülecek ilk koleksiyon. Şirket, bu gibi büyük başarı elde etmiş filmleri tokenize etmeyi planlıyor. 


Warner Bros yönetim kurulu başkan yardımcısı ve genel müdürü Jessica Schell, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, “Bu girişim direkt olarak seyircilere ulaşmanın yeni bir yolu olma potansiyeline sahip. Fanlara komüniteler ve pazaryerleri aracılığıyla ulaşılabilir, Web3’ün pratik araçları ve NFT’ler gösterilebilir” dedi. 


Web3 bazlı eğlence projeleri şu sıralar artmaya başladı. Mila Kunis’in ‘The Gimmicks’i, Kevin Smith’in gelecek filmi Secret Network ve Warner Bros.’un bu girişimi bunlar arasında sayılabilir ve bu girişimler fanları Web3 teknolojilerine çekebilir. WB aynı zamanda yakın zamanda pop kültürü markası Funko ile de baskı ve dijital çizgi roman koleksiyonu anlaşması yaptı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Sam Bankman-Fried Haberi CoinDesk’e Ödül Kazandırdı

29 Eylül 2023 17:34

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk