Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Şirketler

Uniswap Vakfı, Borsanın Yönetişim Şeklinde ve Oylama Süreçlerinde Değişiklik Önerdi

14 Aralık’ta oylanacak teklif, yönetişimdeki çatışmaları azaltmayı hedefliyor.

12 Aralık 2022 08:58

Güncellenme: 12 Aralık 2022 09:05

Uniswap Vakfı, merkeziyetsiz kripto ticareti konusunda son dönemin en gözde alanlarından biri durumundaki Uniswap'i yöneten merkeziyetsiz özerk organizasyonda yapılacak oylamalara kolaylık getireceğini öne sürdüğü bir dizi yönetişim değişikliğini oylamaya sunuyor.


Vakfın icra direktörü Devin Walsh tarafından paylaşılan bir forum gönderisinde paylaşıldığı haliyle, Uniswap topluluğu üyeleri, DAO’ya yönelik verimliliği ve etkinliği artırmaya yönelik yeniden yapılandırma paketi için 14 Aralık'ta oy kullanacaklar.


Teklifteki en önemli madde, Uniswap yönetiminin, zincir içi oylamalardan önce gelen zincir dışı anlık görüntü oyları gereksinimini azaltmasını sağlamaya yönelik olacak, teklifleri onaylayan veya reddeden zincirleme oylar olarak tanımlanan nihai yönetişim oyları ise aynı kalacak.


Walsh, CoinDesk'e yaptığı açıklamada, "Uniswap Vakfı'nın görevlerinden biri, DAO’nun daha sağlıklı kararlar alımasını sağlamak. Teklifle ilgili delegelerden gelen geri bildirim sayısının çok fazla oluşu bizi memnun etti, bu durum operasyonel yükün azaltılması noktasında bize heyecen veriyor” dedi.


Topluluk üyeleri, yönetişimi düzenleme ve protokol içindeki çatışmaları en aza indirebilmek için geçmiş dönemde oldukça faal bir rol üstlenirken Ağustos ayında, topluluğu hazine yönetimi çevresinde desteklemek amacıyla Uniswap Vakfı’nı oluşturmak için oy kullanmışlardı.

 


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk