Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Uniswap Topluluğu Açık Kaynak Desteği İçin Vakıf Kurdu

Uniswap topluluğu, dün yapılan bir oylamayla Uniswap Vakfı’nı kurma kararı aldı.

24 Ağustos 2022 09:30

Güncellenme: 24 Ağustos 2022 12:48

Merkeziyetsiz borsa Uniswap’ın topluluk üyeleri, yapılan oylama sonucunda Uniswap Vakfı’nın kurulmasına karar verdi. Vakıf, açık-kaynak geliştirmelerini ve topluluk yönetiminin protokol dahilinde desteklenmesini amaçlıyor.


Dün akşam yapılan oylamada vakfın kuruluşunu büyük çoğunluk destekledi. Vakıf, bağış sürecini hızlandırmayı, protokolün topluluk hazinesi destekleme geliştiricileri arasındaki uyuşmazlıkları azaltmayı ve topluluğu güçlendirmeyi hedefliyor.


Vakıf, merkeziyetsiz otonom organizasyonunun (DAO) hazinesinden 74 milyon dolarlık bir talepte bulundu. DAO hazinesi, protokol tarafından geliştirilen UNI token’da 3 milyar dolar bulunduruyor. Talep edilen miktarın 14 milyon doları vakıf üyelerini destekleyecek ve 60 milyon dolarlık kesim geliştiricilere hibe edilecek.


Vakfın kurulmasını öneren Uniswap topluluk üyelerinden Devin Walsh, CoinDesk’e yaptığı açıklamada “Uniswap ekosisteminde yönetimdeki sürtüşmeyi azaltmaya odaklanan hiçbir yapı yok. Vakıf buna odaklanacak. Protokolü destekleyen organizasyonların büyük ve gelişmeye devam eden bir ekosistemi olmasını sağlayacağız” dedi.


Uniswap topluluğu üyeleri ekosistem içinde geliştiricileri çeşitli projelerle destekliyor. Uniswap Labs üyeleri Nisan ayında protokolün erken aşama projelerini fonlamak için bir risk sermayesi kanadı kurmuşlardı. Bundan bir ay sonra DEX toplam işlem hacminde 1 trilyon doları aştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk