Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Tüm Dünyada Aranan Do Kwon Sırbistan’da İddiası

Terraform Labs’in şuan kaçak olan ve tüm dünyada aranan kurucu ortağı Do Kwon’un Sırbistan’da olduğu iddia edildi.

12 Aralık 2022 13:00

Güncellenme: 12 Aralık 2022 13:06

CoinDesk Kore’nin haberine göre Terra ekosisteminin çöküşüyle bağlantılı olarak uluslarası alanda ara emri çıkartılan Do Kwon Dubai’den Sırbistan’a geçti.


Kwon, terraUSD stabil coin’i çıkaran Terraform Labs’in kurucu ortağı ve CEO’suydu. Terra, kripto kışından etkilenerek iflas eden ilk şirketlerden biriydi.


Kwon’un memleketi Güney Kore, eski CEO hakkında yakalama emri çıkarttı. Bunun yanında Kwon hakkında Interpol de kırmızı bülten yayınladı. Yani Kwon’un dünya üzerinde nerede görülürse derhal yakalanıp tutuklanması isteniyor.

Seul Güney Bölgesi Savcılığı, Kwon’un Sırbistan’da olduğu ve bu süreçte Sırp yetkililerle iş birliği içinde olduklarını açıkladı.


Kwon, Nisan ayında Güney Kore’de ayrıldıktan sonra Singapur’a gitmiş, oradan Dubai’ye geçmişti.


Yetkililer Kwon’un çoktan Sırbistan’dan başka bir ülkeye geçmiş olabileceğinden endişe ediyor. Kwon’un pasaportu zaten geçersiz olduğundan kayıtlarda takip edilemiyor.


Öte yandan Bloomberg de daha önce Kwon’un Avrupa’da olduğuna dair bir haber yapmıştı.


Savcılar, şirketin diğer kurucu ortağı Daniel Shin hakkında da tutuklama emri çıkartılmasını istiyor. Ancak mahkemeler, Shin’in de kaçma ihtimali olduğunu veya kanıtları yok edeceğini düşünmedikleri için bu isteği reddettiler.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eliza Gkritsi

Eliza Gkritsi CoinDesk'in Asya bölgesinden sorumlu madencilik muhabiridir. Daha önce Şanghay'da TechNode'da görev aldı. London School of Economics mezunudur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk