Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Terra’nın Firari Kurucusu Do Kwon Avrupa’da Olabilir

Güney Koreli savcılar ayrıca, Kwon’un yarattığı token’lar üzerinden yaptığı fiyat manipülasyonlarının yer aldığı konuşma kayıtlarını ele geçirdiklerini söylüyor

4 Kasım 2022 15:53

Güncellenme: 4 Kasım 2022 18:16

Bloomberg’ün Cuma günkü haberine göre Güney Koreli savcılar Terraform Labs’ın firardaki kurucu ortağı Do Kwon’un Avrupa’da olduğunu belirtti.


Savcılar ayrıca, Kwon’un yarattığı token’lar üzerinden yaptığı fiyat manipülasyonlarının yer aldığı konuşma kayıtlarını ele geçirdiklerini söyledi.


Terra ekosistemi Mayıs ayında çökmüş ve 60 milyar dolar değerinde varlık kaybedilmişti. Güney Kore’deki sermaye piyasaları kanunlarını çiğneyen Kwon ise suçlamalarla karşı karşıya kalmıştı. Bazı kripto yatırımcılarının tüm birikimlerini kaybetmesine yol açan Terra’nın çöküşü, kripto sektörünü derinden sarsmıştı.


Memleketi Güney Kore’den ayrılıp Singapur’a geçen Kwon, firarda olduğuna dair çıkan haberleri yalanlamış, Terra’nın çöküşünden önce Singapur’a gittiğini iddia etmişti.


Bu iddiasını Twitter hesabında yineleyen Kwon, “tüm bu saçmalıklardan kurtulmak için” toplantı düzenleyeceğini söyledi.Geçen ay çıkan haberlerde Kwon’un Singapur’u terk edip Dubai’ye geçtiği anlaşılmıştı.


Terraform Labs konu hakkında CoinDesk’in yönelttiği soruları yanıtsız bıraktı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk