Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Telegram Kullanıcıları Chat Yaparken USDT Transfer Edebilecek

USDT'nin Telegram'a ait @wallet bot'a eklenmesiyle birlikte mesajlaşma uygulamasına kripto alım-satım özelliği getirildi.

23 Mart 2023 08:20

Güncellenme: 23 Mart 2023 08:30

Telegram kullanıcıları artık sohbetler üzerinden birbirlerine, piyasa değerine göre dünyanın en büyük stabil coin'i tether'i (USDT) gönderebiliyorlar. 


Çarşamba günü CoinDesk'e e-postayla gönderilen açıklamaya göre, USDT'nin Telegram'a ait @wallet bot'a eklenmesiyle birlikte, mesajlaşma uygulamasına kripto alım-satım özelliği getirildi. 


Kripto ödemelerini Telegram gibi mesajlaşma uygulamalarına entegre etmek, başka bir deyişle, teorik açıdan kripto para göndermeyi bir metin veya fotoğraf göndermek kadar kolay hale getirmek, genel benimseme açısından son derece pozitif bir gelişme olmalı.


Geçtiğimiz Nisan ayında, @wallet'a ait pazar yerine bitcoin (BTC) ve toncoin (TON) eklenmişti. Toncoin (TON), sohbet uygulamasıyla gönderilebiliyordu.


USDT gibi stabil coin'ler, genellikle bitcoin ve ether gibi coin'lerde görülebilen fiyat volatilitesi olmadan diğer kripto paraların sunduğu birçok faydayı sağlayabiliyor. Bu nedenle, değerindeki keskin bir dalgalanmadan kaynaklı riske maruz kalmadan paralarını kripto ekosisteminde tutmak isteyen kullanıcılar için hayati bir bileşen niteliğindeler.


Bu nedenle, USDT'nin sisteme dahil edilmesi Telegram'ın kripto hizmeti bağlamında önemli bir gelişme olabilir.


Mesajlaşma uygulamasının kripto para yolculuğu, birkaç yıl önce geliştirilen, kendisine ait Open Network (TON) blok zinciri projesine dayanıyor. 


Ancak bu projeden, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'yla (SEC) yaşanan hukuksal mücadeleler nedeniyle 2020 yılında vazgeçilmişti.


Ancak TON, kendilerini TON Vakfı olarak adlandıran ve projeyi devam ettiren topluluk üyeleri tarafından ayakta tutuldu. Telegram TON'la doğrudan ilişkili olmamasına rağmen, geçen yılın sonlarında blok zincir tabanlı açık artırma platformu Fragment'ı kurarak ağa ilgisinin sürdüğünü göstermişti.


Daha Fazla Oku

    telegramusdtsohbettether

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk