Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Titanium Blockchain CEO’su 21 Milyon Dolarlık Menkul Kıymetler Dolandırıcılığından Suçlu Bulundu

Michael Stollery, 2018’de piyasaya sürdüğü ICO’suyla dolandırıcılığa karıştığını kabul etti

26 Temmuz 2022 10:53

Güncellenme: 26 Temmuz 2022 14:39

ABD Adalet Bakanlığı’ndan yapılan basın açıklamasına göre, Titanium Blockchain’in CEO’su Michael Stollery hem ABD hem de yurt dışındaki yatırımcılardan topladığı 21 milyon dolarla ilk dijital para arzında (ICO) dolandırıcılık yapmaktan suçlu bulundu.


  • Mahkeme belgelerine göre Stollery, ICO’sunu ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na kaydettirme zorunluluğu olmasına ya da bu konuya dair herhangi bir muafiyeti olmamasına rağmen kaydettirmedi. Dışarıya yasalmış izlenimi vermek için token’a ait white paper’ın yanı sıra, sitede yer alan kullanıcı onaylarını da uydurduğunu kabul etti.  

  • Stollery aynı zamanda, müşterilerinin paralarını yatırmaktansa buradan elde ettiği kaynağın bir kısmını kişisel kredi kartı ödemelerine ve Hawaii’deki yazlık evinin faturalarını ödemekte kullandığını da kabul etti.

  • Stollery ve şirketi ilk olarak 2018 Mayıs ayında menkul kıymetler dolandırıcılığıyla suçlanmıştı.

  • Stollery menkul kıymetler dolandırıcılığından 20 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalırken, 19 Kasım’da ise hüküm giyecek.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in 63 Bin Dolara Yükseldiği Sırada TON ve RNDR %13'ten Fazla Arttı

10 Mayıs 2024 18:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk