Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Three Arrows Capital Likidatörü, DCG ve BlockFi’dan Yaklaşık 1,2 Milyar Dolarlık Geri Ödeme Talep Edebilir

Ayrıntılar, hedge fonunun likidatörü Teneo’nun 7 Temmuz’da yayımladığı raporda yer alıyor.

10 Temmuz 2023 12:06

Güncellenme: 10 Temmuz 2023 12:28

Three Arrows Capital’ın (3AC) likidatörü, hedge fonu tarafından yapılan ödemeleri geri almaya çalışabilir ve bu kapsamda Digital Currency Group (DCG) ve kripto kredi sağlayıcısı BlockFi'dan yaklaşık 1.2 milyar dolar talep edebilir.

Likidite sağlayıcısı Teneo’nun 7 Temmuz’da yayımladığı ve CoinDesk’in incelediği gizli raporda, “güvenliğe dair belgelerde ve uygunluk konularında yaşanan sorunların” yanı sıra DCG ve Genesis kredi iştirakine karşı 1 milyar dolardan fazla alacağı olduğu belirtiliyor. BlockFi cephesinde ise yaklaşık 220 milyon dolarlık “öncelikli ödeme” görülüyor.


Teneo, fonları geri alma planları hakkında henüz bir açıklama yapmayacağını belirtirken DCG ve BlockFi da CoinDesk’in yorum talebine yanıt vermiyor.


Öncelikli veya tercihli ödemeler, hedge fonunun bir veya daha fazla alacaklıyı diğer alacaklılara göre öncelikli bir durumda bulundurması halinde devreye giriyor. 3AC mevzusunda ise 3AC'nin 2022'nin başlarında Terra Luna projesinin çöküşünden sonra yaşanan iflas süreci sırasında gerçekleştirdiği işlemler göz önünde bulunduruluyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    Three Arrows Capitaldigital group currencyblockfi3AC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Merkeziyetsiz Finansın ARC Reaktörü: RWA Tokenizasyonu

30 Eylül 2023 11:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk