Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Tether Artık 11. En Büyük Bitcoin Sahibi!

Stablecoin ihraççısı, Mayıs 2023'te USDT stablecoin'inin desteğini çeşitlendirmek amacıyla bitcoin satın almaya başlayacağını duyurmuştu.

19 Ocak 2024 09:53

Güncellenme: 19 Ocak 2024 10:06

The Block'un haberine göre Tether, geçtiğimiz yılın dördüncü çeyreğinde 380 milyon dolar değerinde 8.888 bitcoin (BTC) daha satın alarak varlıklarını artırdı.


Dune Analytics tarafından yapılan bir sıralamaya göre, şirketle ilişkili adres toplamda 66.465 bitcoin’e sahip ve bu da kendisini kripto para biriminin 11. en büyük sahibi yapıyor.


Tether, USDT stablecoin'ini destekleyen ABD Hazine tahvilleri gibi nakit ve nakit benzeri varlıklardan uzaklaşmak amacıyla Mayıs 2023'te kârının %15'ini bitcoin'e ayırmaya başlayacağını duyurdu. USDT şu anda 95 milyar doların üzerinde piyasa değeri ile dünyanın en büyük stablecoin'i.


En güncel tasdik raporuna göre şirket, diğer tahsislerin yanı sıra 72,6 milyar dolarlık devlet tahvili ve 1,7 milyar dolarlık bitcoin tutuyor.


Tether’in custodian’larından biri olan Cantor Fitzgerald’ın CEO’su Howard Lutnick, şirket varlıklarını sorgulayan kişilerin içlerini rahat tutması gerektiğini çünkü varlıkların tamamıyla yasal olduğunu belirtti.


İsviçre merkezli şirket ilk olarak Eylül 2022’de BTC alımı yapmıştı.


Daha Fazla Oku

    tetherusdtBitcoinbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Helene Braun

Helene, CoinDesk'te ABD piyasa muhabiridir. Çalışma alanları, ABD ekonomisi, Fed ve bitcoin'i kapsar. New York Üniversitesi işletme ve ekonomi raporlama programından yeni mezun oldu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC Açık Opsiyonları Zirvede, Analistlerin Yeni Beklentisi 83 Bin Dolar

8 Haziran 2024 00:51

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk