Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Tether, 100 Milyar Dolarlık Piyasa Değerine Ulaşırken 2,85 Milyar Dolar Kâr Bildirdi

Stabil para ihraççısı, 2023 yılı sonunda 5,4 milyar doların üzerinde rezerv fazlası kaydetmişti.

1 Şubat 2024 09:54

Güncellenme: 1 Şubat 2024 10:40

Stabil para ihraççısı Tether, token’ı USDT'nin 100 milyar dolarlık piyasa değerine yaklaşmasıyla geçen çeyrekte 2,85 milyar dolarlık "rekor" kâr elde ettiğini açıkladı.


Blog gönderisine göre, bildirilen son üç aylık tasdik, kârın yaklaşık 1 milyar dolarının şirketin USDT’yi desteklemek için tutulan geniş ABD Hazinesi, ters repo ve para piyasası fonu yatırımlarından kazanılan faizden geldiğini gösteriyor. Geri kalanı ise Tether'in bitcoin (BTC) ve altın gibi diğer yatırımlarının değer kazanmasından kaynaklanıyor.


Geçen yıl boyunca şirket, Hazine varlıklarından elde edilen faizden yaklaşık 4 milyar dolar olmak üzere 6,2 milyar dolar net işletme kârı elde etti. Şirket, Merkez Bankası’nın enflasyonla mücadele etmek için faiz oranlarını artırmasından doğrudan yararlandı, bu mücadele Tether'in satın aldığı sabit getirili yatırımlardan elde edilen ödemeleri artırdı.


BDO İtalya tarafından imzalanan son üç aylık tasdike göre Tether, 31 Aralık itibarıyla 91,6 milyar dolarlık yükümlülüğe karşılık 97 milyar dolarlık rezerv varlık açıkladı. Bu, 5,4 milyar dolarlık rezerv fazlası olduğu anlamına geliyor.Tether'in USDT'si, kripto pazarındaki en popüler stabilcoin. Şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 96 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ve ekim ayının sonundan bu yana 10 milyar doların üzerinde değer kazandı. ABD'nin 22 yılın en yüksek seviyesindeki faiz oranları da şirket için bir nimet rolü oynuyor çünkü şirket, rezervlerden kazanılan getiriyi USDT sahiplerine yansıtmıyor.


Ayrıca şirket, diğer fiat para birimlerine ve altına sabitlenmiş farklı dijital para birimleri de çıkarıyor ve son zamanlarda bitcoin madenciliği, yapay zeka ve telekomünikasyon alanlarına yatırım yapıyor.  


Daha Fazla Oku

    tetherusdtStabilcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk