Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Sui Network, Merkezi Emirleri Merkeziyetsiz Finansa Taşıyacak DeepBook’u Duyurdu

Merkezi limitli emir defteri DeepBook, trader’ların Sui üzerindeki emir akışını ve piyasa derinliğini görüntülemelerini sağlayacak.

12 Temmuz 2023 18:11

Güncellenme: 12 Temmuz 2023 19:38

Layer-1 blok zinciri Sui, DeepBook’u piyasaya sürüyor. Merkeziyetsiz merkezi limitli emir defteri (CLOB), ağ üzerinde oluşturulan uygulamaları destekleyecek ve trader’lara merkezi borsalarda olduğu gibi varlıklar için bir fiyat belirleme imkânı sağlayacak.


Emir defteri, otomatik piyasa yapıcılar (AMM) içeren merkeziyetsiz finans (DeFi) protokollerinin likiditesini genişletmeyi ve Sui üzerindeki trading işlevselliğini artırmayı amaçlıyor.


Merkezi limitli emir defteri ise Uniswap ve Sushiswap gibi merkeziyetsiz borsaların kullandığı mekanizmadan farklı işliyor ve doğrudan token takas işlemleri sunuyor.


Sui Foundation’ın genel müdürü Greg Siourounis, gelişmeyle alakalı şunları söylüyor: “DeepBook, Sui üzerinde oluşturulan her DeFi aracının temel finansal altyapısını sağlıyor. Sui Network’e entegre edilen ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik sayesinde DeepBook, geliştiricilere diğer ağlarda mümkün olmayan uygulamaları oluşturma fırsatı sunuyor.”


Eski Meta Platforms (META) çalışanları tarafından kurulan bir şirket olan Sui, mayıs ayındaki mainnet’i sonrasında 36 milyon dolarlık toplam kilitli değer (TVL) elde etmişti. DefiLlama’ya göre bu miktar daha sonra 13 milyon dolara düştü.


DeepBook, yapısal olarak bakıldığında merkezi borsalarla aynı şekilde çalışan çekirdek eşleştirme motoru ve akıllı emir yönlendirme motoru içeriyor. Emir defteri, trader’lara piyasa derinliği ve emir akışını gösteriyor.


CoinMarketCap verilerine göre Sui’nin yerel token’ı şu anda 0,67 dolar seviyesinde işlem görüyor, bu da mayıs ayında piyasaya sürüldüğü sıradaki değerin iki katına denk geliyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    defiSuideepbookmerkeziyetsiz finans

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk