Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Stellar Foundation’ın Genenis’ten 13 Milyon Dolar Alacağı Var

Stellar Foundation iflas başvurusunda bulunan borsanın en büyük alacaklılarından biri olarak görülüyor.

22 Ocak 2023 17:18

Güncellenme: 23 Ocak 2023 09:43

Stellar blok zinciri üzerinde projelerin büyümesini ve gelişmesini desteklemek için kurulan ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Stellar Development Foundation’ın Perşembe günü iflas koruma başvurusunda bulunan Genesis’in en büyük alacaklılarından biri olduğu belirtiliyor. 


Başvuru belgelerindeki bilgilere gör SDF’ın Genesis’ten alacağı 13 milyon dolar seviyesinde. 


SDF, CoinDesk’e verdiği bir demeçte Genesis’e 2022 yılında 13 milyon dolarlık bir borç verdiğini doğruladı ancak hazinesinin geri kalanına kıyasla bu meblağın “çok az ve önemsiz” olduğunu da vurguladı.


Stellar Development Foundation’ın bir yetkilisi, “Alacak olarak görülen miktar hazinemizin tamamına bakıldığında önemsiz bir meblağ ve operasyonlarımızı etkilemeyecek” dedi. 


Stellar Development Foundation, web sitesindeki bilgilere göre Stellar’ın promosyonu ve zenginleştirilmesi amacıyla kullanılmak üzere 30 milyar XLM token’ına sahip. Bugünün fiyatlarıyla bu hazine varlıklarının değeri 200 milyon dolar civarında. 


Kurum, Genesis fiyaskosundan neredeyse hasar görmeden çıkacağını iddia etse de Genesis salgınının boyutu beklenildiğinden daha geniş olabilir.


Periembe günü yapılan iflas koruma başvurusunda Genesis’in diğer alacaklıları arasında Virginia Fairfax County emeklilik fonu, Babel Finance’in arkasındaki şirket olan MoonAlpha Finance (150 milyon dolar alacaklı) da yer alıyor. 


Genesis kripto devi Digital Currency Group (DCG) iştiraki ve CoinDesk de DCG iştirakleri arasında yer alıyor.


Genesis’in iflas skoruma başvurusunda sunduğu belgelere göre şirket en büyük 50 alacaklısına 3,5 milyar dolar borçlu durumda ve Stellar Development Foundation da bunlar arasında yer alıyor. 


Daha Fazla Oku

    StellarXMLGenesisiflas

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Kessler

Sam, CoinDesk'te teknoloji, DeFi ve DAO'lara odaklanan bir muhabirdir. Daha önce Harvard Siyasi İncelemesini yönetti ve bilgisayar bilimi ve teknoloji endüstrisinde bir geçmişe sahip. Sam, ETH, BTC ve MATIC'in sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yapay Zeka Token’ları ve Trader’lar Apple’ın Yeni Hamlesini Yeterince Etkileyici Bulmadı

11 Haziran 2024 10:31

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk