Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Genesis İflas Korumaya Başvurdu

Bir süredir yeni sermaye arayışında olan ve alacaklılarıyla anlaşmaya çabalayan Genesis iflas korumaya başvurdu.

20 Ocak 2023 09:30

Güncellenme: 20 Ocak 2023 09:40

Genesis Global Capital’in ana şirketi Genesis Global Holdco LLC, iflas başvurusunda bulundu.


Genesis Global Holdco, LLC ve yan kuruluşları Genesis Asia Pacific Pte. Ltd ve Genesis Global Capital, LLC iflas mahkemesine üç dilekçe verdi. Bu şirketlerin üçü de CoinDesk’in de ana şirketi olan Digital Currency Group (DCG) altında toplanıyor.


Gemini’nin kapatılan Earn programının partneri olan Genesis Global Capital, iflas başvurusunda 100.000’den fazla alacaklı olduğunu ve 1 ile 10 milyar dolar arasında da borçları ve varlıkları olduğunu tahmin ettiklerini belirtti. Diğer iki şirket ise varlıklarının ve borçlarının 100 milyon dolar ila 500 milyon dolar arasında olduğunu aktardı.


Paylaşılan basın bültenine göre Genesis’in türevler ve spot trading işleriyle ilgili çalışan ve faaliyetlerine devam eden diğer alt şirketleri ise dosyaya dahil edilmedi.


Genesis dosyada, yeniden yapılandırma sürecinde teminatsız alacaklılara ödenecek kadar bir paranın kalmasını beklediğini belirtti. Bu gruptaki alacaklılar, eğer fürum çok vahim ise finansal olarak yıkıma uğrayabiliyor.


Kasım ayında, FTX’in iflas etmesinin kısa süre sonra Genesis Global Capital de para çekim işlemlerini durdurmak zorunda kalmıştı. Bu durum Winklevoss ikizlerinin kripto borsası Gemini tarafından sunulan bir getiri ürününün müşterilerine zarar vermişti.


Genesis bir süreden beri sermaye bulabilmek için ya da alacaklılarla anlaşmak için çabalıyordu. Şirket, ana firması DCG ile birlikte kilitli kalan 900 milyon doları telafi etmeleri konusunda baskı altında.


Gemini kurucu ortaklarından Cameron Winklevoss, iflas başvurusu haberinin ardından, “Bu başvuru varlıklarımızı kurtarabilmemiz için önemli bir adım” şeklinde tweet attı.


Genesis, bu ay başında da çalışanlarının yüzde 30’unu işten çıkaracağını açıklamıştı.


Bu iflasın sektörde daha büyük etkileri olabilir. Öyle ki, 10 milyar dolarlık varlığı yöneten Grayscale Bitcoin Trust’un (GBTC) sahibi de DCG. Piyasalarda Genesis’in iflas etmesinin GBTC’nin sahip olduğu 600.000’den fazla bitcoin’in likidite edilmesine yol açacağına dair endişeler bulunuyor.


Daha Fazla Oku

    GenesisGenesis Global Capitaliflas

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Stephen Alpher

Stephen, CoinDesk'in Amerika Kıtası ortak bölge haber şefidir. Daha önce Seeking Alpha'da yönetici editör olarak görev yaptı. Washington, D.C. banliyösünde yaşayan Stephen, Pennsylvania Üniversitesi'ndeki Wharton School'da finans bölümünde okudu. CoinDesk'in 1.000 dolarlık beyaz eşiğinin üzerinde BTC ve ETH'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk