Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

State Street Bankası, Saklama Şirketi Copper ile Bağlarını Kopardı

Banka sözcüsü, State Street ve Copper’ın karşılıklı olarak anlaşmalarını sona erdirmeye karar verdiklerini söyledi.

17 Mart 2023 09:59

Güncellenme: 17 Mart 2023 10:09

Global saklama bankası State Street, kripto saklama şirketi Copper ile olan ortaklıklarını sonlandırdığını açıkladı. Copper, Perşembe günü erken saatlerde kurumsal altyapı bölümünü kapattığını açıklamıştı.

State Street’in sözcüsü yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “State Street ve Copper karşılıklı olarak lisans anlaşmalarını sona erdirme kararı aldı. Her iki şirket de dijital stratejilerini kendi ürün geliştirme yaklaşımları dahilinde devam ettirecek.”

Açıklamalara göre State Street, “hem tokenize edilmiş menkul kıymetler hem de token’lar için çok yönlü bir çözüm” üzerine çalışmaya devam edecek. Banka, sanal varlıklar için düzenleyici bir ortam sağlamaya da devam edecek.

Kripto piyasası, güvenilir denilen birçok bankanın çöküşü ve bazı kripto şirketlerinin geri adım atmasıyla bir belirsizlik dalgası yaşıyor. Bu gelişmeler yaşanırken, Copper da bankaları ve koruma fonlarını sanal varlıklarla entegre etmeye çalışan altyapısını sona erdirdiğini açıkladı.

Copper’ın dünyanın en büyük saklama bankalarından biri olan State Street’le olan ilişkisi, eski başkanı İngiltere Hazine Şansölyesi olan Londra merkezli kripto şirketi için başarılı bir hamle olarak görülüyordu.

Copper gelişmeler hakkında henüz bir yorum yapmadı.


Daha Fazla Oku

    CopperState Street

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Borsası Bitay'da Üst Düzey Atama

27 Eylül 2023 19:05

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk