Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Solana Mobile Yeni Kripto Akıllı Telefonu için Hazırlanıyor

Telefon yeni bir donanıma ve daha uygun bir fiyata sahip olacak.

16 Ocak 2024 12:28

Güncellenme: 16 Ocak 2024 14:09

Planlara hakim olan bir kaynak, Solana Mobile’ın ilk kripto tabanlı akıllı telefonunun beklenmedik başarısını bir sonraki aşamaya taşımak adına ikinci bir telefon için hazırlıklara başladığını söyledi.


Yeni telefon, Saga ile aynı temel özelliklere sahip olacak: yerleşik bir kripto cüzdanı, özel Android yazılımı ve kripto uygulamları için bir “dApp mağazası”. Ancak telefon, yeni bir donanım ve daha uygun bir fiyatla piyasaya sürülecek. Saga geçtiğimiz yıl piyasaya ilk sürüldüğünde 1,000 dolar değerindeydi ancak satış yapılamayınca fiyatlar düşürülmüştü.


Ayrıca yeni telefon, mevcut Saga akıllı telefonlarının sınırlı arzından doğan sorunları çözebilecek ikincil bir pazar oluşturmaya katkıda bulunabilir. Yazının yazılması sırasında, Saga telefonları çevrimiçi alışveriş platformu eBay’de 3,200 dolardan satışa sunuluyor ve bu da beş hafta önceki fiyatın beş katından da fazla.


Saga’nın destekçileri, ilk zamanlarda kripto trader’ları ve NFT koleksiyonerleri için mobil öncelikli bir platform oluşturmaya çalışan ancak hakkını verecek kadar büyük bir pazar bulmakta zorlanan bu deneysel telefonları olağanüstü bir heyecanla bekliyorlardı.


BONK airdrop'unun duyurulması

Kripto trader’larının cihazın fiyatının üzerinde kalan BONK token airdrop’unu duymasıyla birlikte, telefonlar bir haftadan kısa bir sürede tükendi.


Sonrasında ise Saga telefonları 15 bin kullanıcıya token’lar ve NFT’ler dağıtan çeşitli projelerine devam etti. Bu airdrop’lar Saga topluluğunu resmen besledi ve çok fazla Solana geliştiricisini mobil uygulamalar oluşturmaya teşvik etti.


Solana Mobile’ın temsilcisi, CoinDesk’in yeni telefona yönelik yorum talebine henüz yanıt vermedi.


Daha Fazla Oku

    SagaSolanakriptoAirdropbonk

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Danny Nelson

Danny, CoinDesk'in işletme editör yardımcısı konumundadır. Daha önce Tufts Daily için soruşturma yürütüyordu. CoinDesk'te yaptığı vuruşlar şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir): federal politika, düzenleme, menkul kıymetler yasası, borsalar,

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk