Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Signature Bank Kriptodan Uzaklaşıyor

Wall Street’in kripto dostu bankalarından Signature kriptoya bağlı depozitlerini sektördeki son olaylar nedeniyle küçültmeye karar verdi.

7 Aralık 2022 09:58

Güncellenme: 7 Aralık 2022 13:49

Signature Bank dijital varlık hacmini küçültüyor. Banka, sahip olduğu kripto paralara bağlı depozitlerini 8 milyar dolar ila 10 milyar dolar arasında düşürecek. Bu karar, yakın zamana kadar Wall Street’teki kripto dostu şirketlerden biri olan bankanın dijital varlıklar sektöründen çıkacağına dair bir işaret olabilir.


Signature Bank CEO’su Joe DePaolo New York’ta Goldman Sachs Group tarafından düzenlenen bir yatırımcı konferansında “Biz sadece bir kripto bankası değiliz ve bunu yüksek ve açık bir sesle duyurmak istiyoruz” dedi.


Eylül ayı itibarıyla New York menşeli bankanın 103 milyar dolarlık toplam depozitlerinin yüzde 23,5’i kriptoyla bağlantılı. Ancak DePaolo sektörde yaşanan son olaylar neticesinde bu oranı yüzde 15’in altına çekeceklerini belirtti.


İflas ederek sektörü yeni bir belirsizliğe sürükleyen kripto borsası FTX, bankanın müşterilerinden biriydi. Ancak borsanın bankadaki depozitleri toplamın yüzde 0,1’i bile değildi. Buna rağmen bu ilişki bile banka hisselerinin Kasım ayında yüzde 20 düşmesine sebep oldu.


DePaolo, özellikle stabilcoin alanından çıkmak istediklerini belirtti. Bu, Circle ve diğer stabil coin üreticileri için kötü bir haber. Circle, geçen yıl Nisan ayında Signature’ı USDC rezerv depozitleri bakımından birlikte en çok çalıştıkları finansal kurumların arasına katmıştı.


Ancak DePaolo, “Özellikle stabilcoin tarafıyla kıyasladığımızda sermayemizi değerlendirebileceğimiz daha iyi yollar olduğunu görüyoruz” dedi.


Signature Bank gibi rakibi Silvergate Bank da Wall Street’teki kripto dostu şirketlerden biri olarak görülüyordu. Ancak dün, ABD’li senatörlerin bu bankaya FTX ile kardeş şirketi Alameda Research arasında yapılan para transferlerindeki rolünü sorduğu ortaya çıktı. Silvergate’ten yapılan açıklamada FTX’in, dijital varlık müşterilerinden aldığı toplam 11,9 milyar dolarlık depozitinin yaklaşık yüzde 10’unu oluşturduğunu ve FTX’in iflası nedeniyle hisselerinin ciddi değer kaybettiğini belirtti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Helene Braun

Helene, CoinDesk'te ABD piyasa muhabiridir. Çalışma alanları, ABD ekonomisi, Fed ve bitcoin'i kapsar. New York Üniversitesi işletme ve ekonomi raporlama programından yeni mezun oldu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
P2 Ventures, Polygon Ekosistemindeki Girişimcilere 50 Milyon Dolar Taahhüt Etti

17 Nisan 2024 17:26

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk