Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

SEC Davası Ripple Lehine Döndükçe XRP de Toparlıyor

Ripple, kendi ağındaki bazı ürünlerin ve XRP Ledger’ın temelini oluşturan XRP’den uzak durmaya çalışıyor.

19 Mayıs 2023 14:08

Güncellenme: 19 Mayıs 2023 14:34

XRP token, ABD Sermaye Piyasası Kurulu (SEC) ile olan davanın Ripple lehine geliştiğine dair gelen haberlerden sonra yaklaşık yüzde 5 değer kazandı.


Bu haber kaleme alındığı sırada XRP ikinci gün de değer kazanmayı sürdürüyor ve yüzde 2 artışla 46 sent civarında işlem görüyordu. 


XRP geçen hafta da yüzde 10 civarında bir değer artışı ile haftanın en çok kazandıran token’ları arasına girmişti.


SEC, 2020 yılında Ripple’a karşı dava açmış ve şirketin tescil edilmemiş menkul kıymet sattığını iddia etmişti. Ripple bir süredir kendi platformundaki bazı uygulamaları ve XRP Ledger ağını destekleyen XRP token ile arasına mesafe koymaya çalışıyor. 


Geçen haftanın başında ABD’de bir federal yargıç SEC’in eski yetkili William Hinman’ın 2018’de yaptığı bir konuşmanın detaylarını içeren belgelerin gizlilik kararına tabi olamayacağını belirtti. 


New York Güney Bölgesi Mahkemesi yargıcı Analisa Torres söz konusu konuşmayla ilişkilendirilen belgelerin bir yargılama sürecinde gizlilik kararı ile kilit altında tutulmasının mümklün olmayacağına hükmetti.


Böylelikle Ripple’ın avukatları, bu belgelere erişim sağlayarak Hinman’ın ether’in bir menkul kıymet olmadığına dair görüşe nasıl geldiğini öğrenebilecek ve bu bilgi XRP’nin kendi sınıflandırmasında da emsal teşkil edebilecek.


Kripto alım-satım platformu BTSE’nin CEO’su Henry Lui, CoinDesk’e gönderdiği Telegram mesajında “XRP fiyatının çift basamaklı oranlarda arttığını ve önceki direnç seviyelerinin üzerine çıktığını görüyoruz. Bunun altında Ripple ile SEC’in bir uzlaşıya varacağına dair dedikodular var” diyor.  


Liu, “Bazılarına göre ise Ripple bu davayı kazanabilir. Hangi görüş daha doğru olursa olsun momentum Ripple lehine gelişiyor” diyor. 


Daha Fazla Oku

    XRPRippleSECDüzenlemeler

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Merkeziyetsiz Finansın ARC Reaktörü: RWA Tokenizasyonu

30 Eylül 2023 11:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk