Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Risk Sermayesi Şirketi Tribe Capital, Yeni Kripto Fonu için 100 Milyon Doları Hedefliyor

Tribe, gerçek dünyada kullanılan varlıkları blok zincirlerine taşımak, layer-1 ve layer-2 ekosistemleri ile DeFi projelerini desteklemek amacıyla yatırımlar yapmayı planlıyor.

31 Mayıs 2023 16:23

Güncellenme: 31 Mayıs 2023 16:34

Daha önce kripto para şirketleri Kraken ve Bitfinex’i destekleyen risk sermayesi şirketi Tribe Capital, yeni kripto fonunu tanıtıyor. Şirket yeni fonun 100 milyon dolara ulaşmasını hedefliyor.


Yönetilen varlıklar açısından 1,6 milyar dolarlık varlığa sahip olan San Francisco merkezli Tribe, erken aşamalardaki layer-1 ve layer-2 ekosistemlerine, merkeziyetsiz finans (DeFi) projelerine ve gerçek dünyada kullanılan varlıkları zincirlere aktarmak için kullanılan altyapılara 500 bin ila 3 milyon dolar arasında yatırım yapmayı planlıyor.


Tribe, yatırımlarında güvenlik, ölçeklenebilirlik, likidite ve zincirler arası uyumluluk sağlayabilecek protokollere öncelik veriyor. Böylece kripto ekosistemine duyulan güveni ve benimsenmeyi teşvik etmek istiyor.


Şirketin Ekim 2021’de 75 milyon dolar topladığı bir önceki fon sonrasında kurulacak yeni fonun adı “Dijital Gelecek Fonu I.”


Risk sermayeleri ve kripto şirketlerine yapılan diğer yatırımlar, FTX’in kasım ayındaki çöküşünün yol açtığı fiyaskoların ardından bir önceki yıla kıyasla yüzde 90’ın üzerinde düşüş görünüyor.


Bununla birlikte Tribe, portföyünde FTX’e yer vermesine rağmen etkilenmiş görünmüyor. Tam tersi, iflas eden borsanın operasyonlarını yeniden başlatmasına yönelik 250 milyon dolarlık bir fund raise etkinliğine liderlik etmeyi düşünüyor.


Daha Fazla Oku

    Risk sermayesiTribe CapitalFTXdefi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin'in Bitfinex Liderliğindeki Yükselişi

27 Şubat 2024 18:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk