Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

FTX’in Yeniden Başlatılması Planı, Tribe Capital’ın İlgisini Çekiyor

Borsanın FTT token’ı, haberlerden sonra yüzde 17 arttı.

19 Nisan 2023 10:45

Güncellenme: 19 Nisan 2023 11:50

Bloomberg haberine göre, geçtiğimiz yıl iflas eden kripto borsası FTX, yeniden başlatma planlarını duyurduktan sonra risk sermayesi şirketi Tribe Capital’dan bir teklif aldı.

Tribe, kasım ayındaki çöküşü öncesinde portföyünde FTX’i bulunduruyordu. Şimdi ise 100 milyon dolarlık taahhüt karşılığında 250 milyon dolarlık bir fund raise’e öncülük etmeyi düşünüyor. Anonim bir kaynağın Bloomberg’e verdiği bilgiye göre, Tribe Capital’ın kurucu ortağı Arjun Sethi, ocak ayında FTX’in teminatsız alacaklılarından oluşan resmi komitesiyle gayri resmi bir teklifi gözden geçirmek adına bir araya geldi.

FTX’ten alacaklılar komitesi, salı günü yaptığı paylaşımda şunları söyledi: “Komite, FTX borsasını yeniden başlatmak veya satmak gibi seçenekleri, alacaklıların lehine olacak şekilde değerlendirmek için borçlularla birlikte çalışıyor.” Ayrıca komite, henüz yeniden başlatma veya satış için belirlenmiş herhangi bir zaman çizelgesi olmadığını da ekledi.

FTX’in şu anki CEO’su John J. Ray III, ocak ayında Wall Street Journal’la görüşmesi sırasında, şirket avukatlarının bu ayın başında söylediği gibi, borsanın yeniden başlatılması konusundan bahsetmişti.

Alacaklılar komitesi, paylaştığı tweet’te, “Resmi bir süreç başlatılana kadar, FTX borsasının yeniden başlatılmasıyla ilgilenen veya sponsor olmak isteyen taraflar, borçlularla ve komiteyle iletişime geçebilir.” ifadelerini kullandı.

Tribe Capital’ın teklifinin duyulmasının ardından, FTX borsasına ait FTT token’ı yüzde 23 artış gösterdi. Şu anda ise yüzde 14,59 artışla devam ediyor.

CoinDesk, yorum için hem Tribe Capital hem FTX’ten yanıt bekliyor.


Daha Fazla Oku

    FTXFTTTribe Capital

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk