Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Analiz: Reddit, Halka Arz Başvurusunda Bitcoin ve Ether Varlıklarını Açıkladı

Şirket ETH ve MATIC’i "belirli sanal ürünlerin satışı için bir ödeme şekli olarak" elde tuttuğunu belirtti.

23 Şubat 2024 09:29

Güncellenme: 23 Şubat 2024 09:49

Reddit, fazla nakitinin bir kısmını bitcoin (BTC) ve ether'e (ETH) yatırdığını ve firmayı Michael Saylor'ın MicroStrategy ve Elon Musk'ın Tesla'sının yanı sıra dijital varlıkları doğrudan satın alan birkaç şirketten biri haline getirdiğini söyledi.


Sosyal medya platformu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) New York Menkul Kıymetler Borsası'nda "RDDT" sembolü altında halka açılmak için bir başvuruda bulundu.


Şirket, başvuru dosyasının bir parçası olarak, fazla nakitinin bir kısmını bitcoin ve ether'e yatırdığını açıkladı. Ayrıca, ETH ve MATIC’i "belirli sanal ürünlerin satışı için bir ödeme şekli olarak" elde tuttuğunu belirtti ve gelecekte bu stratejiye devam edebileceğini söyledi.


Firma, kaç token’a sahip olduğunu açıklamadı, ancak dijital varlıkların net defter değerinin "önemsiz" olduğunu söyledi.


Dosyada, "Elimizde kripto para birimleri bulunduruyoruz ve bizi kur riskine, ek vergi, yasal ve düzenleyici gerekliliklere maruz bırakabilecek blok zinciri teknolojilerini deniyoruz" denildi.


Bu, şirketin ilk başvurusu değil. Reddit, ilk olarak Aralık 2021'de SEC'e halka açık olmayan bir taslak sunmuştu.


San Francisco merkezli şirket, mart ayında ticarete başlamayı bekliyor.


Kurucu ortak Steve Huffman, "Misyonumuzu ilerletmek ve daha güçlü bir şirket olmak için halka açılıyoruz" dedi. "Kullanıcılarımız, Reddit'te oluşturdukları topluluklara derin bir sahiplenme duygusuyla yaklaşıyor. Bu sahiplenme duygusu genellikle tüm Reddit'te görülüyor. Sahiplenme duygusunun gerçek sahipliğe yansımasını ve kullanıcılarımızın sahiplerimiz olmasını istiyoruz. Halka açık bir şirket olmak bunu mümkün kılıyor."


Dosyaya göre Reddit, 2023'te bir önceki yıla göre çok daha yüksek bir rakam olan 804 milyon dolarlık satış gerçekleştirdi. Ayrıca şirketin 1,3 milyar doları nakit olmak üzere toplam 1,6 milyar dolarlık varlığı bulunuyor.


Bitcoin ve ether fiyatları, kazançlarını azaltmadan önce holdinglerin haberleriyle birlikte hafif bir artış gördü. Reddit ile ilgili bir token olan DONUT - r/ethtrader subreddit'inin topluluk puanlarını temsil eden token - %41 arttı.


Daha Fazla Oku

    RedditBitcoinEtherMATIChalka arz

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Helene Braun

Helene, CoinDesk'te ABD piyasa muhabiridir. Çalışma alanları, ABD ekonomisi, Fed ve bitcoin'i kapsar. New York Üniversitesi işletme ve ekonomi raporlama programından yeni mezun oldu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk