Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Paxful Operasyonlarını Askıya Alıyor

Kurucu ortak ve CEO Ray Youssef, önemli personel ayrılıklarına ve düzenleyici zorluklarına değindi.

5 Nisan 2023 08:14

Güncellenme: 5 Nisan 2023 08:22

CEO Ray Youssef'in web sitesinde yayınladığı mesaja göre, bitcoin (BTC) ticareti için eşler arası platform Paxful, pazar yerini askıya alacağını açıklarken, operasyonların devam edip etmeyeceğinden ise emin olmadığını belirtti.


Youssef, “Bu karar, büyük olasılıkla birçok kişi için şoke edici nitelikte. Konuyla ilgili tüm ayrıntıları paylaşamasam bile maalesef personel ayrılıklarına başlamış durumdayız” dedi. Youssef, açıklamasında P2P pazarında ve ABD'de düzenleyici zorluklarının altını çizdi.


Youssef, müşterilerinin fonlarını geri almalarını sağlamak için Paxful Wallet'ın çalışmaya devam edeceğini söylerken müşteriler, bireysel saklamaya ya da bitcoin ödeme şirketi Bitnob ile faaliyetlerine kısa bir süre önce başlayan eşler arası pazar yeri Noones gibi kurumlara yönlendiriliyor.


Paxful, geçtiğimiz Aralık ayında, ağın proof-of-work'ten stake'e geçişini öne sürmüş ve ether ticaretini askıya almıştı. Platform, o tarihten beri, sadece bitcoin ticareti yapıyor.


Açıklamasının ardından Twitter Spaces'ta konuşan Youssef, Paxful'un kurucu ortağı Artur Schaback'in açtığı dava sebebiyle müşteri fonlarının güvenliği ile ilgili endişelerin söz konusu olduğunu söylerken, “Platformun güvenliğini garanti edemedim, bu nedenle işin bitmesi gerekiyordu” ifadelerini kullandı.


Youssef, “Dava sürecinde tüm üst düzey personelimiz uzaklaştırıldı. Schaback’le başa çıkamadılar ve mühendislerimize ödeme yapmayı reddetti” dedi.


Youssef, düzenleyicilerin kendisinde yarattığı hayal kırıklığına da değindi ve "En yüksek standartları yakalamak için son beş yıldır geri gidiyoruz ancak düzenleyiciler bunu hala anlamıyor ve bu acı verici” şeklinde konuştu.


Daha Fazla Oku

    Paxfuleşler arasıpazar yeriBitcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Stephen Alpher

Stephen, CoinDesk'in Amerika Kıtası ortak bölge haber şefidir. Daha önce Seeking Alpha'da yönetici editör olarak görev yaptı. Washington, D.C. banliyösünde yaşayan Stephen, Pennsylvania Üniversitesi'ndeki Wharton School'da finans bölümünde okudu. CoinDesk'in 1.000 dolarlık beyaz eşiğinin üzerinde BTC ve ETH'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD TÜFE Verileri Beklenenden %0,3 Daha Düşük Geldi, Bitcoin 64 Bin Dolara Yükseldi

15 Mayıs 2024 17:50

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk