Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

NFT Güvenlik Girişimcisi Tokenproof, JPEG'leri Korumak İçin 5 Milyon Dolar Topladı

Tokenproof CEO'su Alfonso Olvera, CoinDesk'e yaptığı açıklamada, "Birçok insan NFT'lerin faydası hakkında konuşuyor, ancak gerçek dünyada bu faydanın ortaya çıkması için raylar yerine daha oturmadı" dedi.

31 Ağustos 2022 11:05

Güncellenme: 31 Ağustos 2022 12:52

NFT’lerin güvenlik girişimcisi Tokenproof, Salı günü Penny Jar Capital liderliğinde NFT’lerin problemi olan dolandırıcılık belasının çözümü için 5 milyon dolarlık tohum fonu topladığını söyledi.


Bir token geçidi platformu olan Tokenproof, NFT sahiplerinin Bored Ape’ler gibi sahip oldukları yüksek değerli NFT'leri riske atmadan kanıtlamaları için bir olanak sağlıyor. CEO Alfonzo Olvera, bu faydanın, NFT sahiplerinin sahiplik avantajlarını değerlendirmeleri gerçek dünyadaki fırsatlarla daha da önem kazandığını söyledi.


Olvera'ya göre, kullanıcılar sıcak cüzdanlarını dış dünyaya bağlarken NFT'lerini ve diğer değerli varlıklarını riske atabilirler.


Geçen ay Bored Ape Yacht Club gibi NFT topluluklarına yönelik saldırı tehditleri, NFT entegrasyonlarına sahip ürünlerin güvenliğinin iki katına çıkartılmasına neden oldu. Aynı zamanda geçen ay, Metaverse oyun şirketi The Sandbox, kullanıcıları NFT dolandırıcılıklarından korumak için bir güvenlik firması olan BrandShield'i getirdi. Elliptic'in bir raporuna göre BrandShield geçen yıl 100 milyon doların üzerinde bir gelir elde etti.


Tokenproof'un kimlik doğrulama mekanizması, gerçek NFT'yi dolandırıcıların ulaşamayacağı şekilde soğuk cüzdanda tutuyor. Uygulama, kullanıcıların NFT'ye sahip olduklarını kanıtlamasına ve dolayısıyla pek çok faydaya ulaşmalarına olanak tanıyor.


Olvera, Tokenproof'un NFT sahiplerine sahip oldukları dijital koleksiyonların gerçek dünyadaki faydalarının kilidini açarken karşılaştıkları riskleri azaltmaya çalıştığını söyledi. Fırsatların büyüdüğünü, ancak bunun yanında "riskin de orantılı olarak arttığını" dile getirdi.


Turda, Corazon Capital, 6.th Ventures, Canonical Crypto'nun yanı sıra Sebastien Borget, Mark Cuban, Keith Grossman ve Patricio Worthalter gibi çok sayıda yatırımcı da yer aldı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ABD Enflasyon Verileri Öncesinde 62 Bin Doların Altında

14 Mayıs 2024 19:12

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk