Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Moonbeam LayerZero ile Entegre Oldu

Web3’le uyumluluk kapsamında Polkadot paracahain’i Moonbeam ile mesajlaşma protokolü LayerZero’yu entegre oldu.

29 Ağustos 2022 18:00

Güncellenme: 27 Şubat 2023 17:01

Polkadot, parachain’i Moonbeam’in Web3’e uyumluluk sağlamak için mesajlaşma protokolü LayerZero ile entegre edildiğini duyurdu.


Etherscan’e göre kurulduğundan beri 9,6 milyon işlem yapılan Layer 1 protokolü Moonbeam, hali hazırda Polkadot’un dahili mesajlaşma hizmeti XCM’i kullanıyor. Moonbeam’in bağlı olduğu Purestake şirketinin CEO’su Derek Yoo, Eylül ayında yapılan Seri A turunda 6 milyon dolarlık yatırım alan LayerZero’nun entegre edilmesi ile Ethereum, BNB Chain, Polygon ve diğer zincirlerde daha geniş bir mesajlaşma hizmeti sunulacağını söyledi. Yoo, bunun geliştiricileri uygulamalarını Moonbeam üzerinde oluşturmaya teşvik edeceğini aktardı.


Web3’e uygun zincirler arası mesajlaşma hizmetleri oluşturmak büyüyen bir trend. Geçen hafta, Solana temelli projeler Open Chat Alliance’yi oluşturmak ve protokoller arası standart mesajlaşma kurmak için güçlerini birleştirmişlerdi. Mayıs ayında da kullanıcıların protokoller arasındaki sosyal bilgilerini alan Web3 veri platformu CyberConnect Seri A turunda 15 milyon dolarlık yatırım almıştı.


Yoo, CoinDesk’e entegrasyon sayesinde Moonbeam’in ‘etkinlik merkezi’ olmasını umduğunu söyledi ve şöyle devam etti, “Bu mesajlaşma sistemleri ve network kurma becerisi uygulamanızın zincirler arasında yaygınlaşmasını sağlayabilir.”


Daha Fazla Oku

    Polkadotweb3

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Fed Bu Yıl için Yalnızca Bir Faiz İndirimi Öngörüyor

13 Haziran 2024 09:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk