Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Milyarder Yatırımcı Warren Buffett, Bitcoin’i Kumar Olarak Görmeye Devam Ediyor

Berkshire Hathaway’in CEO’su, Bitcoin’in aslında herhangi bir değeri olmadığını ancak bunun insanların kumar oynamak istemelerinde bir engel yaratmadığını söyledi.

13 Nisan 2023 09:21

Güncellenme: 13 Nisan 2023 11:45

Milyarder yatırımcı Warren Buffett, Çarşamba günü CNBC ile yaptığı röportajda Bitcoin’i (BTC) bir kumar olarak nitelendirdi.


Berkshire Hathaway CEO’sunun bu açıklaması, daha önce de belirttiği kripto paralara karşı görüşlerinin değişmediğini gösterdi. İnsanların BTC satın alarak kumar oynamak istemelerine yönelik, “Kolay para gibi görünen bir şeye kanma dürtüsü gayet insani bir içgüdü” ifadelerini kullandı.

Buffett’ın Bitcoin’e pek de bayılmadığı, 2018 yılında token’ı “fare zehri” olarak adlandırmasından beri biliniyor.

Berkshire Hathaway’de Buffett’ın yardımcılığını yapan Charlie Munger da yıllardır kripto paraları küçümsemeye devam ediyor. Bu yılın başlarında, ABD’nin de Çin gibi kripto paraları yasaklamasını önermişti.

Munger, Wall Street Journal’da için yazdığı yazıda, “Bu sözleşme, yalnızca gevşeklik içinde rekabet eden eyaletler tarafından düzenlendiği bir ülkede imzalanan, hazine için neredeyse %100 avantajlı bir kumar sözleşmesidir. ABD bunun gerçekleşmesini engelleyen yeni bir federal yasa çıkarmalıdır.” ifadelerini kullanmıştı.


Daha Fazla Oku

    Warren BuffettBerkshire HathawayCharlie MungerBitcoinbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk