Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

MicroStrategy, Silvergate Kredisini Ödedi ve Daha Fazla Bitcoin Aldı

Şirket geçtiğimiz mart ayında Silvergate Bank’ten 205 milyon dolarlık kredi almıştı.

27 Mart 2023 16:53

Güncellenme: 27 Mart 2023 17:12

Cuma günkü ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu'nun dosyasına göre, kripto savunucusu Michael Saylor’ın da kurucu ortağı olduğu ve büyük miktarda Bitcoin'e (BTC) sahip olan yazılım şirketi MicroStrategy (MSTR), iflas eden kripto odaklı Silvergate Bank'tan çektiği 205 milyon dolarlık kredinin kalan anaparasını peşin ödedi.


Ayrıca MicroStrategy, son beş hafta içerisinde yaklaşık 150 milyon dolara (her bir token için yaklaşık 23.238 dolar) 6.455 bitcoin daha satın aldığını açıkladı.


161 milyon dolarlık kalan kredi ödemesi cuma günü yapıldı. Teminat olarak tutulan 34.619 bitcoin de MicroStrategy'ye iade edildi. Şirket krediyi geçtiğimiz mart ayında almıştı.


MicroStrategy'nin elindeki toplam bitcoin miktarı 6.455 bitcoin'in daha alınmasıyla toplam 138.955’i buldu. Her biri ortalama 29.817 dolara tekabül eden bitcoinlerin mevcut 27.900 dolarlık mevcut fiyattan toplam değeri yaklaşık 3,88 milyar dolar.


MicroStrategy ayrıca, bu yıl hisse satışlarıyla 339,4 milyon dolar kazandığını ve bu geliri Silvergate'ten alınan krediyi ödemek için kullandığını açıkladı.


MicroStrategy, yan kuruluşu MacroStrategy aracılığıyla son Aralık ayında 1 Kasım ile 21 Aralık tarihleri arasında 42,8 milyon dolar değerinde yaklaşık 2.395 bitcoin satın almıştı.


Şirket, 22 Aralık'ta kaybın daha önceki sermaye kazançlarını telafi edeceğini öngörerek yaklaşık 704 bitcoin'i 11.8 milyon dolar karşılığında satarken bu satışın ardından yaklaşık 13,6 milyon dolar karşılığında 810 bitcoin satın aldı ve  toplam bitcoin varlıklarını 135.000 bitcoin'e (şu anki fiyatlarla 2,2 milyar dolar) çıkarmıştı.


Daha Fazla Oku

    MicroStrategyMSTRbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Stephen Alpher

Stephen, CoinDesk'in Amerika Kıtası ortak bölge haber şefidir. Daha önce Seeking Alpha'da yönetici editör olarak görev yaptı. Washington, D.C. banliyösünde yaşayan Stephen, Pennsylvania Üniversitesi'ndeki Wharton School'da finans bölümünde okudu. CoinDesk'in 1.000 dolarlık beyaz eşiğinin üzerinde BTC ve ETH'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Sam Bankman-Fried Haberi CoinDesk’e Ödül Kazandırdı

29 Eylül 2023 17:34

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk