Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

MicroStrategy, Hisse Senedini 10:1 Olarak Böleceğini Açıkladı

Şirket, hazinesinde 13 milyar dolardan fazla BTC tutuyor.

11 Temmuz 2024 17:03

Güncellenme: 11 Temmuz 2024 18:02

Bitcoin'in (BTC) en büyük kurumsal sahibi olan ve Nasdaq'ta listelenen yazılım firması MicroStrategy (MSTR), hisse bölünmesini 10'a 1 olarak kararlaştırdığını duyurdu.


Şirket, yaptığı basın açıklamasında bölünmenin 1 Ağustos'ta gerçekleştirileceğini ve hisselerin 7 Ağustos piyasa kapanışından sonra dağıtılacağını söyledi. A sınıfı ve B sınıfı adi hisse senedi sahipleri, sahip oldukları her hisse için dokuz ek hisse alacak.


Yazılım firması, bölünmenin şirketin hisselerini "yatırımcılar ve çalışanlar için daha erişilebilir" hale getireceğini düşünüyor.Duyuru, MicroStrategy'nin hisse fiyatının geçen yıl üç kattan fazla artmasının ardından geldi. Fiyat bugün %6,8 artışla 1.300 dolara yükseldi.


İcra kurulu başkanı ve popüler bitcoin savunucusu Michael Saylor tarafından yönetilen MicroStrategy, genellikle bitcoin fiyatı üzerinde kaldıraçlı bir oyun olarak görülüyor. Şirket, hazinesi için daha fazla bitcoin satın almak üzere fon toplamak adına düzenli olarak kurumsal borç ihraç ediyor. Geçen ayki satın alımından sonra şirket, elinde 13 milyar doların üzerinde değere sahip 226.331 BTC'yi tutuyor.


Hisse bölünmeleri, hisseleri önemli ölçüde değer kazanan halka açık şirketler arasında oldukça yaygındır. Bölünme şirketin değerlemesini değiştirmese de, perakendeye yönelik birçok ticaret platformunun kısmi hisseler sunduğu bir zamanda bile hisse fiyatını düşürerek hisse senedini daha küçük, perakende yatırımcılar için psikolojik olarak daha erişilebilir hale getirebilir. Nvidia (NVDA), yapay zeka odaklı (AI) hisse senetleri rallisinin de etkisiyle bir yılda üç katına çıkarak dört haneli bir hisse fiyatına ulaştıktan sonra, geçen ay 10:1 hisse bölünmesi gerçekleştirdi.


Daha Fazla Oku

    BitcoinhisseMicroStrategy

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk