Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

MicroStrategy, 2. Çeyrekte Bitcoin’den 918 Milyon Dolarlık Değer Kaybı Bildirdi

Yazılım firması, yaklaşık 3 milyar dolar değerinde 129,699 bitcoin'e sahip.

3 Ağustos 2022 10:01

Güncellenme: 3 Ağustos 2022 12:29

MicroStrategy (MSTR), en son kazanç raporuna göre, ilk çeyrekte 170.1 milyon dolar ve 2021'in ikinci çeyreğinde 424.8 milyon dolar olan Bitcoin (BTC) varlıklarında ikinci çeyrekte 917.8 milyon dolarlık nakit dışı dijital varlık değer kaybı olduğu bildirildi.

 

İş yazılımı firması ayrıca, Michael Saylor'un yerine CEO olarak şirketin başkanı Phuong Le'yi atadığını açıkladı. 1989 yılında şirketi kurduğundan beri MicroStrategy'nin CEO'su ve yönetim kurulu başkanı olarak görev yapan ve 1998'de halka açan Saylor, yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmaya devam edecek ve aynı zamanda yeni icra kurulu başkanlığı rolünü de üstleniyor olacak.

 

Bilançosunda bitcoin bulunan bir başka önde gelen şirket olan Tesla (TSLA), nakit toplamak için ikinci çeyrekte varlıklarının yaklaşık % 75'ini satarken, MicroStrategy, Bitcoin'in son birkaç aydaki keskin düşüşüne rağmen, konumunu korumaya ve hatta eklemeye devam etti. 3 Mayıs'tan 28 Haziran'a kadar olan dönemde, MicroStrategy yaklaşık 10 milyon dolar karşılığında 480 bitcoin daha satın aldı, coin başına ortalama 20,817 dolarlık bir fiyat.

 

İş yazılımı firması, potansiyel olarak ek bitcoin satın almak için Mart ayında Silvergate'ten 205 milyon dolarlık bir vadeli kredi aldı, bitcoin maksimalisti olan Saylor, şirketin gerekirse ek teminat olarak taahhüt edebileceği binlerce bitcoin'e sahip olduğunu belirtti.

 

MicroStrategy'nin CFO'su Andrew Kang, kazanç konferansı çağrısı sırasında, şirketin yaklaşık 85,000 rehinsiz bitcoin'e sahip olduğunu ve şirkete "öngörülebilir herhangi bir fiyat oynaklığı" yoluyla Silvergate vadeli kredisinin devam eden gereksinimlerini karşılamak için fazlasıyla yeterli teminat verdiğini söyledi.

 

Şirketin dijital varlık değer düşüklüğü, bitcoin'in satın alındığı fiyata karşı bitcoin fiyatındaki düşüşü yansıtıyor. Standart muhasebe kurallarına göre, kripto para birimleri gibi dijital varlıkların değeri, maliyetleri üzerinden kaydedilmeli ve daha sonra yalnızca değerleri bozulursa veya düşerse ayarlanmalıdır. Ancak fiyat yükselirse, bir varlık satılmadıkça bu rapor edilmez.

 

Şirket, 30 Haziran 2022'nin sonunda tutulan 129,699 bitcoin'in yaklaşık 4 milyar dolara satın alındığını ve bunun yaklaşık 30,664 dolarlık bitcoin başına ortalama maliyeti yansıttığını bildirdi. Bitcoin'in şu anki fiyatı yaklaşık 23.000 dolar, elde tutulan bu varlıkların değeri yaklaşık 3 milyar dolar. MicroStrategy'nin tüm piyasa değeri kabaca 3.2 milyar dolardır.

 

MicroStrategy hisseleri, başlangıçta % 2 ila % 3 düştükten sonra, Salı günü mesai sonrası işlemlerde 278.01 dolarda sabit bir durum seyretti. Hisse senetleri bugüne kadar yıllık % 46 civarında düştü, Bitcoin aynı zaman diliminde kabaca % 50'lik düşüş yaşadı.

 

Şirketin analistlerle yaptığı kazanç görüşmesinde Saylor, yönetim yapısındaki değişikliğin avantajlarını yineledi.

 

Saylor, kendisinden, Le ve CFO Andrew Kang'dan bahsederken"Üçümüz harika bir takım oluşturuyoruz," dedi. "Birlikte iyi çalışıyoruz ve birbirini tamamlayan beceri ve deneyime sahibiz... Bu, hissedarlarımıza, müşterilerimize, çalışanlarımıza, ortaklarımıza ve ayrıca iş zekası ve Bitcoin'in kurumsal olarak benimsenmesinde öncülük etmeye devam ettiğimiz için daha geniş bir topluluğa fayda sağlayacaktır. "

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nelson Wang

Nelson, CoinDesk'in ABD Doğu Kıyısı Haber Editörüdür. Daha önce TheStreet'te teknoloji hisseleri editörü ve tüketici hisseleri editörü olarak görev yaptı. Bundan önce Yahoo.com'da iş ve kişisel finans editörüydü. Ayrıca Condé Nast Portfolio'nun web sitesinde düzenleme pozisyonlarında bulundu ve bir Asya-Amerikan medya şirketi olan aMedia'nın içerik direktörlüğünü yaptı. Nelson, Long Island, New York'ta büyüdü ve Harvard Üniversitesi'ne giderek Sosyal Bilgiler alanında derece kazandı. BTC ve ETH'yi CoinDesk'in 1.000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde tutuyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD Nisan Ayı İstihdam Verileri Beklenenin Altında Kaldı, BTC Yükseliyor

4 Mayıs 2024 13:04

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk