Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Meta’nın Beklentileri Aşmasının Ardından Yapay Zeka Token’ları Yükseliyor

Şirket 2023'ün başlarında odağının metaverse'ten yapay zekaya kaydığını bildirmişti.

2 Şubat 2024 13:22

Güncellenme: 2 Şubat 2024 16:29

Meta (META) hisseleri, şirketin önemli bir gelir artışı kaydetmesi ve 50 milyar dolarlık ek bir hisse geri alımı ile yaklaşık %14 arttı.


Şirketin ilk temettüsünü dağıttığını bildiren CEO Mark Zuckerberg, şunlar söyledi:  "Topluluğumuz ve işimiz büyümeye devam ederken iyi bir çeyrek geçirdik. Yapay zekayı ve metaverse dünyasını ilerletme vizyonumuzda da epey ilerleme kaydettik."


CoinDesk Indicies'ın Render (RNDR) ve Fetch.ai (FET) gibi yapay zeka token’larını takip eden Computing Select Endeksi (CPUS), son 24 saatte yaklaşık %10 arttı.Buna karşılık, CoinDesk Indices verilerine göre bitcoin (BTC) aynı dönemde sadece %2 değer kazandı.


Piyasa değerine göre en büyük AI token’ları arasında yer alan RNDR ve AKT token’ları ise son 24 saatte sırasıyla %4,1 ve %5,2 arttı.


Meta, metaverse hamlesi nedeniyle 2021'den bu yana 20 milyar doların üzerinde zarara uğradı, ancak Zuckerberg bu fikre bağlı kaldığını söyledi. Genel olarak, Meta'nın metaverse platformları piyasanın dikkatini çekmeyi başaramadı ve hisse senedini 2022 boyunca yaklaşık %60 düşürdü.


Bununla birlikte, Zuckerberg yaklaşık bir yıl önce şirketin yapay zekaya yöneldiğini duyurmuştu ve hisseler o zamandan beri %100'ün üzerinde arttı.


Daha Fazla Oku

    yapay zekametaverseFacebookmetamark zuckerberg

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
BTCTurk Hacklendi, Binance Süreç için Destek Veriyor

22 Haziran 2024 19:32

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk