Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Merkeziyetsiz Borsa Brine Fi 16,5 Milyon Dolar Topladı

Yatırım, kripto risk sermayesindeki ticaret hacimlerinin düştüğü sırada geldi.

7 Eylül 2023 18:38

Güncellenme: 7 Eylül 2023 20:26

Merkeziyetsiz borsa (DEX) Brine Fi, Pantera Capital liderliğindeki yatırım turunda 100 milyon dolarlık değerlemeyle 16,5 milyon dolar topladı.


Elevation Capital, StarkWare Ltd, Spartan Group, Goodwater Capital, Upsparks Ventures ve Protofund Ventures da yatırımcılar arasındaydı.


Crunchbase verilerine göre 2023’ün ikinci çeyreği bir yıl önceye göre yüzde 76 daha az yatırım aldığından mevzubahis turda bu kadar yüksek finansman sağlanması dikkat çekti.


Yoğunluk merkezi platformlarda

Ticaret hacimleri, kripto sektöründeki ayı piyasası ve katalizör eksikliği sebebiyle yaz aylarında çok yıllı düşük seviyelere geriledi. DefiLlama verilerine göre, piyasa bu yılın ilkbahar aylarında kısa süreli bir artışın tadını çıkardıktan sonra DEX’lerdeki hacimler keskin bir şekilde düştü. Hacimler son zamanlarda 1 milyar dolar sınırını zorla geçti. The Block verilerine göre, işlem hacminin çoğu hâlâ Binance ve Coinbase gibi merkezi platformlarda yoğunlaşıyor.


Ethereum ölçeklendirme sistemi StarkWare tarafından desteklenen Brine Fi, sıfır bilgi kanıtları (ZK) olarak adlandırılan trading pozisyonları için gizlilik sağlayan, gözetimsiz, merkeziyetsiz bir emir defteridir. Böylece yatırımcılar diğer yatırımcıları endişeye sürüklemeden büyük emirler verebilirler. Yüksek hızlı trade’ler yürütebilen platform mayıs ayında başlatıldı. Platform son zamanlarda 3 ila 4 milyon dolarlık günlük işlem hacmi görüyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    yatırımMerkeziyetsiz BorsaDEXpantera capitalsermaye

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Norveç, Veri Merkezlerini Düzenleyerek Kripto Madenciliğini Kısıtlamak İstiyor

15 Nisan 2024 18:12

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk