Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Coinbase, Büyük Yatırımcılara Yönelik Kripto Kredi Hizmetini Başlatıyor

SEC dosyasına göre Coinbase (COIN), 1 Eylül itibarıyla platform için 57 milyon dolar topladı.

6 Eylül 2023 09:35

Güncellenme: 6 Eylül 2023 10:01

Coinbase (COIN), ABD’deki kurumsal müşterileri için yeni bir kripto kredi hizmeti sunacak. Hizmet, Genesis ve BlockFi gibi firmaların bıraktığı boşluğu doldurmaya yardımcı olacak.


Platform, ABD Menkul Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) 1 Eylül tarihli dosyasında ortaya çıktı. Dosyada şirketin program için 57 milyon dolar topladığı belirtildi.


Genesis ve BlockFi’ın Yokluğu

Konuyla ilgili bir kişinin söylediğine göre, müşteriler Coinbase’e ağırlık kripto varlıklar olacak şekilde kredi verebilecek ve kredinin değerini aşan teminat alabilecekler. Böylece aşırı teminatlandırma, herhangi bir felakete karşı koruma sağlayacak.


Daha sonra Coinbase, kurumsal ticaret müşterilerine güvenli krediler verebilecek ve aslında bu hizmet, bankaların geleneksel finansta sağladığı aracılık hizmetine benzer bir şekilde işleyecek.


Genesis ve BlockFi da benzer kredi hizmetleri sağlıyordu ancak geçtiğimiz yıl iki şirket de durumu iflas mahkemesine kadar sürükleyen büyük kayıplar yaşadı.


Yeni hizmet, Coinbase’in 2021’de iptal ettiği tartışmalı Lend programından oldukça farklı. Mevzubahis program perakende müşterilere yönelikti ve SEC yetkilileri buna itiraz etmişti.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    kripto kredicoinCoinbasekurumsalGenesis

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Para Ticaretinde Risk Nasıl Yönetilir?

23 Eylül 2023 13:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk