Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Manta Pacific, Dördüncü En Büyük Ölçeklendirme Çözümü Oldu

Manta Pacific, Manta Network'ün yerel layer-2 ağıdır.

16 Ocak 2024 14:55

Güncellenme: 16 Ocak 2024 15:53

Veri platformu L2Beat’e göre, Manta Network’ün yerel layer-2 ağı olan Manta Pacific dördüncü en büyük ölçeklendirme çözümü olarak Coinbase’in (COIN) Base ağını geride bıraktı.


Bu yazının yazılması sırsaında ağın kilitli toplam değeri (TVL) 845 milyon dolar, Base’in TVL’si ise 753 milyon dolar civarında seyrediyor. Kilitli toplam değer, merkeziyetsiz finans protokollerine yatırılan token’ların kavramsal değerini ifade ediyor. Metrik, DeFi protokollerinin popülaritasini ölçmek amacıyla yaygın olarak kullanılıyor.


Layer-2 ağları, birincil/yerel blok zincirlerinde oluşan tıkanıklıkları azaltmak ve hızı artırmak adına inşa edilen ikincil blok zincirleri olarak düşünülebilir. Manta Pacific, geçtiğimiz yıl sıfır bilgi (ZK) roll-up’ı olmak adına böyle bir adım atmıştı.


L2Beat’in TVL ölçümleri harici olarak köprülenmiş ve yerel olarak basılmış tokenlerin dolar değerini baz alırken DefiLlama, yalnızca merkeziyetsiz uygulamalarda aktif olarak bulunan varlıkları dikkate alıyor. DefiLlama verilerine göre hem Manta hem Base 420 milyon dolarlık bir TVL’ye sahip ve dokuzuncu sıra için yarışmaya devam ediyor.


Aralık ayında hayata geçirilen paradigma köprüleme programı, Manta’nın kilitli toplam değerindeki büyümeyi hızlandırmış görünüyor. Program, ağa ether (ETH) ve USDC bağlamaları durumunda kullanıcılara çeşitli ödüller sunuyor.


The DeFi Report platformunun kurucusu Michael Nadeau’ya göre Manta Pacific, Ethereum layer-2 ağı Blast’a benzer bir mekanizmayla çalışıyor. Nadeau, Manta'ya taşınan ETH ve USDC'nin 69 gün boyunca kilitli kaldığı durumlarda %4 ila %5'lik bir stake getirisi elde ettiğini ve mevduat sahiplerinin gelecekteki MANTA  airdrop'u için uygun olduğunu açıklıyor.


Blast, likit staking protokolü Lido ve kredi protokolü MakerDAO aracılığıyla platformuna köprülenen varlıklar için getiri imkânı sunuyor ve kullanıcılar, gelecekteki token airdrop'larında kullanılabilecek yönlendirmelerle ödüller kazanıyor.Daha Fazla Oku

    manta pacificManta Networklayer-2base

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
P2 Ventures, Polygon Ekosistemindeki Girişimcilere 50 Milyon Dolar Taahhüt Etti

17 Nisan 2024 17:26

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk