Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Lido, Polkadot ve Kusama'daki Staking Programını Sonlandırıyor

MixBytes, programın sona ereceğini bir blog gönderisinde duyurdu.

29 Mart 2023 14:45

Güncellenme: 29 Mart 2023 16:50

Lido geliştiricisi MixBytes'ın bir blog gönderisine göre, merkeziyetsiz finans protokolü Lido Finance, Polkadot ve Kusama'daki staking programına 1 Ağustos'ta son verecek.


MixBytes, söz konusu hizmetin durdurulma nedeni olarak, benimseme ve büyümenin, yatırımları devam ettirebilmek için yeterli olmadığını gösterirken, “Sert makro ekonomik faktörler ve bunun yanında Polkadot'un DeFi ekosistemi içindeki likidite eksikliği, likit staking'in konumunu sekteye uğrattı” ifadelerini kullandı.


Lido Finance, kullanıcıların staking ödülleri kazanırken farklı protokoller ve blok zincirlerde stake edilmiş ether (stETH) kullanmalarına izin veren bir likit staking protokolü durumunda.


Bu kararla birlikte, Polkadot ve Kusama'da mevduat kabulü sonlandırıldı ve tüm varlıklar 22 Haziran'da otomatik olarak stake edilecek. Programın resmi olarak kapatılma tarihi olarak ise 1 Ağustos belirlendi.


Lido Finance,bu ayın başında Polkadot ve Kusama ekosistemlerindeki likit staking işlemlerini durdurmayı planladığını açıklamıştı.


Hazırlanan teklife göre, Lido ve ortağı MixBytes, 1 Ağustos 2023 tarihinden itibaren bahsedilen ağlar üzerinde teknik destek sağlamayı bırakacaklarını duyurmuşlar, MixBytes’ın CPO’su Kosta Zherebtsov ise, konuyla ilgili olarak 
yaptığı açıklamada “Bu karar piyasa koşulları, sınırlı kapasite ve önceliklendirme dahil birçok prensip göz önünde bulundurularak verildi” ifadelerini kullanmıştı.


Lido, platformda yaklaşık 9 milyar dolar değerinde kilitli sanal varlık bulundurarak DeFi dünyasının en büyük protokolü haline geldi. Likit staking işlemlerindeki yatırımcı talebinin istikrarlı bir şekilde artması da platformun büyümesinde önemli rol oynadı.


Daha Fazla Oku

    Lido FinancestakingPolkadotKusamaMixBytes

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in Binance.US Platformundaki Fiyatı Düşüş Yaşadı

9 Haziran 2023 17:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk