Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

LayerZero, 3 Milyar Dolarlık Değerlemede 120 Milyon Dolar Topladı

LayerZero en son 2022 Mart ayında gerçekleşen 1 milyar dolarlık bir değerlemede fon toplamıştı.

4 Nisan 2023 17:25

Güncellenme: 4 Nisan 2023 17:54

Zincirler arası (cross-chain) çalışabilirlik protokolünün yaratıcısı LayerZero Labs, 3 milyar dolarlık değerlemede 120 milyon dolar topladı. Mart 2022’de topladığı 135 milyon dolarla, değerini üçe katlamış oldu.

Yatırımcılar arasında bir müzayede evi olan Christie’s, Sequoia Capital, Samsung Next ve yatırım şirketi Andreessen Horowitz yer alıyor. Gerçekleşen tura ise BOND, Circle Ventrues ve OpenSea Ventures gibi isimlerin de bulunduğu toplam 33 destekçi katıldı.

Toplanan sermaye, şirketin Asya-Pasifik bölgesindeki varlığını genişletmek ve işe alımlar gerçekleştirmek de dahil, büyüme girişimlerinde kullanılacak.

Vancouver merkezli LayerZero, merkeziyetsiz uygulama (dApp) geliştiricilerinin zincirler arası etkileşimlerini kolaylaştırmak için kuruldu. Protokol, aracıya ihtiyaç duyulmadan birden fazla blok zincire erişim ve birlikte çalışabilirlik için altyapı sunuyor.

LayerZero Labs’in CEO’su ve kurucu ortağı Bryan Pellegrino, CoinDesk’e şunları söyledi: “Bilgisayarlar için internet neyse blok zincirler için de LayerZero o demek. Protokol yalnızca zincirlerin köprü kurmasına ve varlıkları aktarmasına yardımcı olmuyor. Aynı zamanda internetteki verilere benzer paketlerin gönderilmesini ve yürütülmesini sağlıyor. Böylece mevcut uygulamalardan daha karmaşık uygulamalar geliştirebiliyorsunuz ve bunu zincirler arasında herhangi bir sorun yaşamadan gerçekleştirebiliyorsunuz.”

Eylül 2021’de yapılan 6 milyon dolarlık bir finansman turu sonrasında kurulan LayerZero, o zamandan beri otuzdan fazla zincirde iki milyondan fazla mesajın iletilmesini kolaylaştırdı. Böylece şirketin verilerine göre yaklaşık 7 milyar doları güvence altına aldı. Protokolü kullanan birçok platform arasında PancakeSwap, Sushiswap, TraderJoe ve Uniswap gibi borsalar da yer alıyor.

Son olarak Pellegrino şunları ekliyor: “Sanırım hedeflerimizi ve gerçekleştirmek istediğimiz diğer her şeyi gerçekleştirmemizdeki en büyük rolü paradan çok birbirimizle uyumlu çalışmamız oynadı.”


Daha Fazla Oku

    dAppLayerZeroblok zincir

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in Binance.US Platformundaki Fiyatı Düşüş Yaşadı

9 Haziran 2023 17:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk