Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Açılış Öncesi İşlemlerde Kripto Hisse Senetleri Değer Kazanıyor

Kripto piyasasının toplam değeri, Nisan 2022'den bu yana ilk kez 2 trilyon dolara yükseldi.

14 Şubat 2024 15:44

Güncellenme: 14 Şubat 2024 16:25

ABD'de listelenen kripto şirketleri, bitcoin'in (BTC) Aralık 2021'den bu yana ilk kez 51.000 doları aşarak piyasa değerini 1 trilyon dolara çıkarmasıyla değer kazandı.


Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi bitcoin, son 24 saatte yaklaşık %2,9 artarken, lider dijital varlıkları takip eden CoinDesk 20 Endeksi yaklaşık %2,1 yükseldi. İkinci en büyük kripto para birimi ether (ETH), %3,2 artışla Mayıs 2022'den bu yana en yüksek seviyesi olan 2.754 dolara yükselirken, toplam kripto piyasa değeri Nisan 2022’den bu yana ilk kez 2 trilyon dolara ulaştı.


Bu sırada kripto para borsası Coinbase (COIN) %7, bilançosunda yaklaşık 190.000 BTC tutan yazılım şirketi MicroStrategy (MSTR) yaklaşık %6,5 değer kazandı. BlackRock'ın yeni spot BTC ETF'leri arasında en yüksek girişe sahip olan bitcoin borsa yatırım fonu IBIT, yaklaşık %3 yükseldi.


Kripto para trading platformu Robinhood (HOOD), beklenenden daha yüksek kaydedilen dördüncü çeyrek gelirini bildirdikten ve kripto gelirinin bir yıl öncesine göre %10 artarak 43 milyon dolara yükseldiğini açıkladıktan sonra %12 yükseldi.


Marathon Digital (MARA) ve Riot Platforms (RIOT) sırasıyla %11 ve %8 değer kazanırken, Iris Energy (IREN) %14’lük bir artışla madenciler arasındaki yükselişe öncülük etti.


Daha Fazla Oku

    kripto hisseBitcoinbtcETH

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk