Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Dolandırıcılıklarına Yönelik İş Birliği: KPMG Kanada ve Chainalysis

Ortaklar, şirketlerin kripto düzenlemelerine adapte olmasına ve kara para aklamayı önleme uyum programları yürütebilmelerine yardımcı olacak.

22 Kasım 2023 16:05

Güncellenme: 22 Kasım 2023 16:09

Danışmanlık firması KPMG Kanada, şirketlerin dijital varlıklar sektöründe sürekli artan dolandırıcılık ve suç faaliyetleriyle mücadele etmesine yardımcı olmak için blok zinciri analitik firması Chainalysis ile bir araya geliyor.


Açıklamaya göre KPMG, iş birliği sayesinde müşterilerine blok zinciri takibi, destek, yönetişim ve risk yönetimi sağlamayı hedefliyor. Böylece firmalar zamanla gelişen ve değişen kripto düzenlemelerine daha kolay adapte olabilecek ve kara para aklamayı önleme uyum programları yürütebilecekler. KPMG Kanada kripto varlıklar ve blok zinciri departmanı eş başkanı Kunal Bhasin, gelişmeyle alakalı şunları söyledi: “İmza atılan bu ortaklık, KPMG’nin adli soruşturmalar, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisindeki uzmanlığını daha da sağlamlaştırmaya yardımcı olacak.”


Chainalysis 2023 Kripto Suç Raporu'na göre, küresel olarak kripto para birimi tabanlı yasa dışı işlem hacmi geçen yıl tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20,6 milyar dolara ulaştı. Sektör, cüzdan hack'leri ve SIM swap (değiştirme) gibi karmaşık istismarlarla boğuşmaya devam ediyor. Örneğin, kripto borsası Poloniex yakın zamanda uğradığı saldırı sonucunda 114 milyon dolar çaldırdı.


Chainalysis'in kurucu ortağı ve baş strateji sorumlusu Jonathan Levin, ortaklığa dair “KPMG'nin kripto mali suçlarındaki kapsamlı bilgi ve deneyimini, platformumuzun risk yetenekleriyle bir araya getirmek, kuruluşların dolandırıcılık risklerini azaltmaya yönelik birçok fayda sağlayacak” dedi.


Bir süredir kripto para sektöründe de faaliyet gösteren KPMG Kanada, geçtiğimiz yıl ABD ve Kanada birimleri arasındaki ilk iş birliği merkezini açarak metaverse’e adım attı. Ayrıca firma, bilançosunda bitcoin (BTC) ve ether (ETH) bulunduruyor, aynı zamanda World of Women (WoW) NFT koleksiyonuna katkı sağlıyor.


Daha Fazla Oku

    KPMGKanadaChainalysiskripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Aoyon Ashraf

Aoyon Ashraf, CoinDesk için kripto madenciliğini ele alıyor. Hisse senetleri ve emtiaları inceleyen haberler yazarak Bloomberg'de neredeyse on yıl geçirdi. Bundan önce, küçük ölçekli şirketleri finanse ederek satış tarafında birkaç yıl geçirdi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk