Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Borsası OKX, Fransa’yı Bölgesel Merkez Yapmayı ve 100 Kişi İşe Almayı Planlıyor

OKX, düzinelerce şirketin onay aldığı Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı lisansına başvurdu.

23 Mayıs 2023 10:27

Güncellenme: 23 Mayıs 2023 10:49

Kripto para borsası OKX, önümüzdeki üç yıl içinde yaklaşık 100 kişiyi işe alıp Fransa’yı Avrupa’da bölgesel merkez haline getirmeyi hedefliyor. Ayrıca borsa şu ana kadar ülkenin Finansal Piyasalar Otoritesi’nden (AMF) onay alan 74 şirketin arasına katılmak istiyor.


Seyşel Adaları merkezli firma, Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı (DASP) lisansına başvurdu ve şirketin uluslararası ilişkiler başkanı Tim Byun, Fransa’da “önemli” bir fiziksel varlık kurmayı planladıklarını söyledi.


OKX, Avrupa Birliği’nin ikinci en büyük ekonomisine sahip ülkede faaliyet göstermek isteyen ilk borsa değil. Geçtiğimiz yıl Binance, DASP lisansının ardından Fransa’yı Avrupa merkezi olarak seçtiğini açıklamıştı. İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsasının kurucusu Changpeng “CZ” Zhao, eylül ayına kadar Paris ofisi için yaklaşık 150 kişiyi işe almıştı.


Lisans sürecinin altı aya kadar sürmesini beklediklerini söyleyen Byun, şöyle ekledi: “Üç yıl içinde 100 tam zamanlı çalışanı işe almayı hedefliyoruz. İlk yılda yaklaşık 30 meslektaşımızı ekibe katacağımızı öngörüyoruz.”


Geçtiğimiz ay AMF, Fransa'daki mevcut lisanslı firmaların yönetişim, tüketicinin korunması ve finansal istikrar konularında daha katı kurallar içeren MiCA lisansına hızlı bir şekilde uyum sağlayabileceğini bildirdi.


Daha Fazla Oku

    OKXFransaAMF

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk