Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Borsası Coinbase İlk Çeyrekte Büyük Bir Sıçrama Yaşadı

Analistler, işletmenin akıllı cüzdanı Coinbase Prime, layer-2 ağı Base ve büyüyen uluslararası fırsatlar da dahil olmak üzere bir dizi olumlu katalizöre sahip olduğunu söyledi.

3 Mayıs 2024 14:31

Güncellenme: 3 Mayıs 2024 15:06

Broker şirketi JMP, dün yayımladığı araştırma raporunda Coinbase'in (COIN) kripto piyasası koşullarının iyileştirilmesi ve iş çeşitlendirme çabaları sayesinde ilk çeyrekte büyük bir sıçrama yaşadığını bildirdi.


Kripto borsası ilk çeyrek net gelirinin 1,2 milyar dolar olduğunu ve hisse başına seyreltilmiş kazancın (EPS) 4,40 dolar olduğunu açıkladı. Kazançlar arasında, yatırım için tutulan kripto varlıklarından elde edilen yaklaşık 650 milyon dolarlık piyasa değeri kazancı da yer alıyor. Dünyanın en büyük kripto para birimi bitcoin (BTC) ilk çeyrekte %34'ten fazla değer kazanırken, CoinDesk 20 Endeksi (CD20) yaklaşık %17 arttı.


Broker, piyasanın üzerinde kaydedilen performans notunu ve 320 dolarlık fiyat hedefini yineledi. Canaccord Genuity, satın alma notunu korurken fiyat hedefini 240 dolardan 280 dolara çıkardı. KBW de fiyat hedefini de yükselterek 230 dolardan 240 dolara çıkardı. Hisseler, haberin yazılması sırasında %3,6’lık bir düşüşle 220,62 dolardan işlem görüyor.


JMP'nin Coinbase için en çok heyecan duyduğu alanlardan bazıları, akıllı cüzdanı Coinbase Prime'ın tanıtılması ve büyüyen uluslararası fırsatlar.


Canaccord Genuity, dünkü raporunda tüketici ve kurumsal işlem gelirlerinin önceki çeyreğe göre sırasıyla %101 ve %133 arttığını bildirdi.


Joseph Vafi liderliğindeki analistler, bu büyümenin "ürün tekliflerine yönelik devam eden yatırımlar ve aktif kullanıcı büyümesinin yanı sıra spot borsada işlem gören fonlardan (ETF'ler) gelen piyasa aktivitesinden kaynaklandığını" söyledi.


"Ayrıca layer-2 ağının piyasaya sürülmesinin, büyüyen bir kullanıcı/AUM tabanı genelinde düşük maliyetli işlemleri teşvik ederek COIN'in lider konumunu sağlamlaştırmaya yardımcı olabileceğine inanıyoruz."


KBW, raporunda Coinbase'in hem platformunda hem de toplam piyasa değeri açısından USDC stabilcoin’i için güçlü büyüme fırsatları gördüğünü belirtti. 


Daha Fazla Oku

    CoinbaseUSDCbase

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk