Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kripto Borç Veren Voyager Digital, FTX'ten Daha Yüksek Birkaç Teklif Aldı

Şirket geçen hafta FTX'in varlıklarını satın alma ve müşterilerine erken likidite sunma teklifini reddetti.

5 Ağustos 2022 10:38

Güncellenme: 5 Ağustos 2022 14:29

Bloomberg raporuna göre, Voyager'ın avukatı Perşembe günü mahkemede yaptığı açıklamada, Voyager Digital, FTX borsasından ve kardeş firması olan Alameda'dan daha yüksek olan birden fazla teklif aldı.

 

  • Voyager Digital, Sam Bankman-Fried'in FTX'inin geçen ay şirketi nakit olarak satın almayı ve müşterilerin iflas taleplerinde erken likidite sunmayı teklif etmesinden sonra diğer teklifleri aldı. Bu müşteriler ayrıca FTX'te yeni hesaplar oluşturabilecekti.

 

  • Voyager, geçen hafta FTX'in teklifini reddetti ve sadece FTX'e fayda sağlayan "beyaz atlı bir şövalye gibi görünen düşük toplu bir teklif" olarak nitelendirdi.

 

  • Bloomberg'e göre, FTX'in Voyager'ı satın alma teklifi aslında şimdiye kadar alınan en düşük teklif, Voyager avukatı Joshua Sussberg'in mahkemede yaptığı açıklamada. Diğer tekliflerin ayrıntılarını açıklamadı.

 

  • Sussberg ayrıca, rakip tekliflerin müşterilerin dolar üzerinde 30 sentten çok daha fazlasını geri kazanmalarına izin vereceğini söyledi.

 

  • Alameda daha önce Voyager'a 200 milyon dolarlık nakit / USDC destekli kredi ve 15,000 BTC aracılığıyla kredi vermişti.

 

  • İkinci gün görüşme sunumunda Voyager, yeniden yapılanma sürecinde şu ana kadar 88 potansiyel olarak ilgili tarafla temasa geçildiğini, 46 tarafın gizlilik anlaşmaları imzaladığını ve 22 tarafın satış sürecinde aktif olduğunu söyledi. Son teklif tarihi 26 Ağustos'ta, satış duyurusu ise 7 Eylül'de yapılacak.

 

  • Voyager ayrıca, sunumda danışmanlarının 20'den fazla potansiyel olarak ilgilenen tarafla "aktif görüşmelere" girdiğini ve borç verenin gelecek yılın ilk çeyreğinde iflas durumundan çıkmayı planladığını söyledi.

 

  • Wall Street Journal, borç verenin iflas işlemlerini denetleyen New York'taki ABD İflas Mahkemesi'nden Yargıç Michael Wiles'ten 270 milyon dolarlık müşteri parasını iade etmek için onay aldığını bildirdi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk