Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kömür Madencisi Alliance Resource Kripto Madenciliğine Girişti

2,8 milyar dolar değerindeki kömür şirketi, ürettiği fazla enerjiyle bitcoin madenciliği yaptığını açıkladı.

30 Nisan 2024 11:00

Güncellenme: 30 Nisan 2024 11:38

NASDAQ'ta listelenen kömür madencisi Alliance Resource Partners (ARLP), tesislerinde üretilen fazla enerjiyi kullanarak 30 milyon dolarlık bitcoin (BTC) çıkardığını bildirdi.


Firmanın finans direktörü Cary Marshall, yapılan açıklama sırasında "2020'nin ikinci yarısında, River View madenimizde halihazırda ödenmiş ancak yeterince kullanılmayan elektrik yükünden kazanç sağlamak adına bir pilot proje olarak bitcoin madenciliğine başladık" dedi.


Marshall, çeyreğin sonunda şirketin bilançosunda 30 milyon dolar değerinde 425 bitcoin olduğunu ve bilançonun mülk, tesis ve ekipmanın net maliyetlerini hesaba kattıktan sonra 7,3 milyon dolar arttığını söyledi.


ARLP hissesi, şirketin gelir tahminlerini aşmasıyla birlikte %5 arttı.


Marshall, "bitcoin veya bu türden olan farklı bir şey satın almadıklarını", sadece sahip oldukları ekipmanla bitcoin madenciliği yaptıklarını söyledi.


"Sahip olduğumuz düşük enerji maliyetlerinden yararlanmak adına etkili bir şekilde inşa ettiğimiz veri merkezinde diğer bitcoin madencilerine kiraladığımız ekstra kapasitemiz de bulunuyor" diye devam etti.


Genel olarak bakıldığında, ARLP'nin bilanço varlıkları arasında bitcoin'in miktarı nispeten düşük. BitcoinTreasuries.net tarafından derlenen veriler, MicroStrategy'nin 13,5 milyar dolar ile en büyük sahip olduğunu gösteriyor. Listedeki diğer önemli girişler arasında 615 milyon dolarla Tesla da yer alıyor.


CoinDesk Indices verilerine göre bitcoin şu anda %1,3’lük bir artışla 63.000 doların üzerinde işlem görüyor.


Daha Fazla Oku

    NasdaqBitcoin madenciliğialliance resourcearlp

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk