Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Kiğılı’nın Metaverse Serüveni Nasıl Gidiyor?

CoinDesk Türkiye’ye özel konuşan Kiğılı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilal Suerdem metaverse yatırımı yapmanın “bir bakıma zorunluluk” olduğunu söylüyor

1 Eylül 2022 13:59

Güncellenme: 1 Eylül 2022 18:12

Geçtiğimiz Mayıs ayında metaverse yatırımlarına hız veren erkek giyim markası Kiğılı, bu alana erken yatırım yapan yerli şirketlerin başında geliyor. 


CoinDesk Türkiye’ye özel konuşan Kiğılı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilal Suerdem, dünyanın ilk holografik NFT defilesini gerçekleştirdiklerini söylüyor ve satışa koydukları NFT koleksiyonları hakkında bilgiler paylaşıyor: “Giyilebilir NFT koleksiyonumuz şu an için gömlek, smokin ve sweatshirt olmak üzere üç özel tasarıma sahip parçadan oluşuyor. Bu parçalar sayesinde sürdürülebilirlik ve eşitliği odağına alan marka değerlerimizi yansıtıyoruz.”


“Koleksiyonumuzda bulunan gömlek, taşıdığı geri dönüşüm simgesiyle, her yönüyle daha farklı, daha teknolojik ve daha ilham verici özellikleriyle öne çıkıyor” diye konuşan Suerdem ekliyor: “Koleksiyonumuzun ikinci parçasını ise gerçek dünyada en özel anlara eşlik eden ve şimdi de metaverse’teki avatarlara şıklık katacak smokinlerimiz oluşturuyor. Koleksiyonun üçüncü parçasında da her zaman ön planda tuttuğumuz ve ürünlerimizin iç etiketlerine konumlandırılan eşitlik simgesinin yer aldığı sweatshirt yer alıyor.”


Suerdem’e Kiğılı’nın NFT satışlarının performansını soruyoruz. NFT koleksiyonlarında yer alan parçaları pazar yeri OpenSea’da satışa sunduklarını ve sürecin “bekledikleri gibi ilerlediği” cevabını alıyoruz.


Peki Kiğılı’dan yakın gelecekte daha farklı metaverse yatırımları ya da projeleri görecek miyiz? “Yatırımcıları arasında yer aldığımız Türk girişimi GoArt platformunda meta mağaza çalışmalarımız hızla devam ediyor” diye konuşan Suerdem ekliyor: “Oyunu ziyaret eden kullanıcılara özel bir koleksiyon ve deneyim alanı oluşturuyoruz. Mağazamız içerisinde sürpriz etkinliklerimiz de olacak. Mağaza açılışı öncesinde ise yine GoArt ekibi ile Türkiye’de bir ilke imza atacağımız projeyi hayata geçirerek sektördeki öncülüğümüzü metaverse evrenlerinde de devam ettirmeyi planlıyoruz.”


Kiğılı olarak GoArt’ın yanı sıra Horizon World gibi evrenlerde de yer almak için çalışmalarını sürdürdüklerini de sözlerine ekliyor Suerdem.


“Metaverse yatırımı yapmak bir bakıma zorunluluk”


Suerdem’e yerli ve yabancı birçok giyim markasının metaverse’de mağaza açmaya başladığını ve bu alandaki gelişimleri nasıl değerlendirdiğini soruyoruz. “Metaverse dünyasında rekabet günden güne artıyor. Fiziksel dünyadaki rekabetin taşındığı sanal dünyada, markalar agresif bir stratejiyle kendilerine yer bulmak için kıyasıya bir rekabetin içinde. Halihazırda online alışveriş oranlarının büyük bir ivmeyle yükselişini devam ettirmesi, markaların metaverse dünyasına yatırım yapmasını bir bakıma zorunlu kılıyor. Değişimin seyrinin ne yönde olacağını kesin olarak konuşmak şu an için pek mümkün değil. Fakat metaverse alanındaki rekabetin, ilerleyen süreç içinde yeni değişimleri de beraberinde getireceğini rahatlıkla öngörebiliriz.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk