Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Huobi Varlıklarının Listesini Yayınladı: Elde 3,5 Milyar Dolarlık Kripto Var

Huobi, 12 Kasım itibarıyla 600 milyon dolarlık kendine ait HT token tutuyor. Şirket 30 gün içinde Merkle-Tree denetimi yapmayı taahhüt etti.

13 Kasım 2022 09:42

Güncellenme: 13 Kasım 2022 09:47

Bir zamanlar Çin’in en büyük borsası olan Huobi Global Pazar günü yayınladığı varlık şeffaflık raporuyla kullanıcılarına paralarının güvende olduğu mesajını vermeyi amaçlıyor. 


Borsa, 12 Kasım itibariyle kendi token’ı HT’den 900 milyon dolarlık bir rezervin yanı sıra 9,7 milyar TRX, 820 milyon USDT, 274.000 ETH ve 32.000 BTC ve aralarında ATOM, ADA, BCH, DOGE, DOT, MATIC, SHIB ve ETC’nin de bulunduğu bir portföye sahip.


Rapora göre eldeki rezervlerin tahmini toplam değeri 3,5 milyar dolara ulaşıyor.


Bu tür bilgilendirmeler, FTX’in iflası sonrasında gelmeye devam ediyor. Hatırlanacağı üzere, bir zamanlar işlem hacmi açısından dünyanın üçüncü büyük borsası olan FTX, CoinDesk’in ortaya çıkardığı ve şirketin kardeş şirketi Alameda Research ile fon aktarımına dair haberler üzerine bir çöküşe girmişti. 


O günden bu yana dünyanın dört bir yanındaki kripto borsaları rezervlerinin durumunu ispata yönelik raporlar açıklayarak kullanıcılarına paralarının başka yatırımlara aktarılmadığı mesajını vermeye çalışıyorlar. Dünyanın önde gelen kripto borsalarından Binance 10 Kasım’da soğuk cüzdanlarındaki rezervleri açıklamış ve 99 milyar dolarlık bir rakam belirtmişti.


Yeni denetim yapılacak

Huobi yayınladığı raporunda “Huobi sıcak ve soğuk cüzdanlarımızdaki kaynakların detaylarını açıklamak zere harekete geçiyor ve bu tür açıklamaları rutin hale getirmeyi amaçlıyor” diyor. Şirket, ayrıca, geçen ay Merkle Tree Proof of Reserves denetim çalışması gerçekleştirdiğini ve bu çalışmanın şirketin kurucusu Leon Li’nin About Capital’daki hakim hissesini satması sürecinde yapıldığını vurguluyor. 


Huobi, güveni daha da artırmak için üçüncü bir parti tarafından 30 gün içerisinde yeni bir Merkle Tree denetimi yaptıracağını taahhüt ediyor.


Merkle Tree denetiminde bağımsız bir parti borsanın tüm kaynaklarını anonim biçimde inceliyor ve bunları normalde blok verilerinin bütünselliğini kontrol etmek için kullanılan Merkle Tree yapısında bir araya getiriyor. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk