Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Harmony 100 Milyon Dolarlık Hack Mağdurlarına Ödeme Yapmak İçin ONE Token Çıkarmayı Önerdi

Geliştiriciler, projenin uzun vadeli uygulanabilirliği için özkaynaklarını kullanmama kararı aldı.

27 Temmuz 2022 16:24

Güncellenme: 27 Temmuz 2022 17:48

Harmony blockchain ağının arkasındaki geliştiriciler, Haziran ayında Horizon köprüsünün hacklenmesinden kaynaklanan kayıpları karşılamak için ONE Token adında bir ürün çıkarmayı önerdi.


Geliştiriciler Çarşamba günü protokolün yönetim forumunda yayınladıkları teklifte, “Horizon köprüsü olayı, yaklaşık 65.000 cüzdan ve 14 farklı varlık türünde 99.340.030,00 dolar değerinde dijital varlık kaybına neden oldu. etkilenen cüzdanlara verilen zararlar, proje için mümkün ve en uygun şekilde telafi edilecek. Harmony ekibi, ekosistemin genel gücü için bunun önemli olduğunu düşünüyor” dedi.


Geliştiriciler teklifte iki seçenek üzerinde durdu. İlki, üç yıllık bir süre boyunca ayda 138 milyon token karşılığı 4.97 milyar ONE Token basarak tahmini %100 geri ödeme teklifi. İkincisi ise, tahmini %50'lik bir geri ödeme önerisi. Bu, aynı dönemde aylık 2,48 milyar ONE veya 69 milyon token basımı anlamına geliyor.


İki teklif de 2 ABD sentinin mevcut token fiyatına dayanıyor, yani ONE fiyatı daha da düşerse geri ödeme tutarı değişmeyecek. Bu seviye, ONE'ın Ekim 2021'deki 37 sentlik en yüksek değerinin %95 altında. 


Merkezi olmayan finansa atıfta bulunan geliştiriciler, çalınan tokenların Harmony ekosisteminde “bir avuç DeFi kredi protokolünde” tahsil edilemeyen krediler şeklinde bulaşarak hasara neden olduğunu söyledi.


Geliştiriciler, “Bu tahsil edilemeyen kredileri çözememek, DeFi kredi protokollerinin platformlarından Harmony desteğini ççıkarmalarına neden olabilir” açıklaması yaptı. 


Açıklamada, geri ödeme planının bir parçası olarak 86 milyon ONE basılacağı ve “1Aynı üç yıl içinde saldırıdan etkilenen belirli DeFi protokollerine dağıtılacağı” da belirtildi.


Horizon köprüsü, kullanıcıların Ethereum ve Binance Akıllı Zincir ile Harmony blok zincirleri arasında token, stabilcoin ve NFT gibi varlıkların taşınmasına izin veriyordu. 


Güvenlik şirketi Elliptic, çoğunlukla Asya-Pasifik’te gece saatlerinde meydana gelen çalıntı fon hareketlerine ve daha önce bildirildiği gibi Lazarus Grubu tarafından “sıklıkla kullanılan” teknikleri kullanan ihlale dayanarak saldırıyı Kuzey Koreli hacker grubu Lazarus ile ilişkilendirmişti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk