Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Hareket Ettikçe Kazandıran Uygulama STEPN, Apple Pay ile Entegre Oluyor

Şirketin operasyonlardan sorumlu üst yöneticisi Shiti Manghani bir sonraki 100 milyon kullanıcıyı çekebilmek için Apple Pay gibi platformların fırsat oluşturduğunu belirtiyor.

22 Mayıs 2023 15:48

Güncellenme: 22 Mayıs 2023 16:18

Web3 temelli hareket ettikçe kazandıran oyun STEPN uygulama içi satın almalarda Apple Pay kullanılmasına imkân verecek entegrasyon ile uygulamanın daha yaygınlaşmasını hedefliyor.


Entegrasyon sayesinde kullanıcılar Apple Pay’e bağladıkları kredi kartları üzerinden oyuna dahil olmak için gerekli olan NFT’lerden satın alabilecekler. Apple Pay üzerinden fiat temelli bir ödeme alternatifi sağlayacak olan STEPN, kullanıcıların uygulama içinde alım yapmak için kripto cüzdanlarını kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Bu da yeni oyucuların sisteme katılmasını sağlayacak bir özellik olarak öne çıkıyor. 


STEPN’ın operasyonlardan sorumlu üst yöneticisi Shiti Manghani CoinDesk’e verdiği demeçte Apple Pay gibi bir fiat çözümün sisteme entegre edilmesinin bir sonraki 100 milyon kişinin Web3 dünyasına katılmasını kolaylaştıracağını belirtiyor. STEPN blok zinciri oyun uygulamaları arasında Apple Pay entegrasyonunu yapan ilk uygulama olduklarını vurguluyor.


Manghani, “Bu tür bir entegrasyon için Apple tarafından yetkilendirilmiş olmak bir onur ve ayrıcalıktır. Bu tür büyük platformlar bize daha geniş kitlelere erişme şansı veriyor. Amacımız hem Web3’ü hem de uygulamamızı daha genele yaymak ve ortaya koyduğumuz faydanın sadece Web3 topluluğuyla sınırlı kalmamasını sağlamak” diyor. 


Veri platformu Dune Analytics’e göre STEPN Mayıs 2022 itibariyle 700.000 kullanıcı sayısına ulaşsa da o günden sonra 23.000 kullanıcıya geriledi. STEPN’ın arkasındaki şirket olan Find Satıshi Labs (FSL) kurucu ortağı Jerry Huang, yayınladığı bir basın bülteninde Web2 ve Web3 hibrit teknolojilerinin ekosisteme daha fazla kullanıcı çekmek için iyi bir yol olduğunu belirtiyordu. 


Huang, “Apple Pay entegrasyonu ile kullanıcı yolculuğunu çok daha kolaylaştırıyor ve hareket ederek kazanmak isteyenlerin önündeki engelleri daha da kaldırıyoruz. Ayrıca Web3’ün ana akım haline gelmesine yönelik önemli bir destek veriyoruz” diyor.


Find Satoshi Labs, Kasım ayında kendi NFT pazaryeri olan MOOAR’ı duyurmuş ve uygulama içerisinden satın alma özelliğini hayata geçirmişti. STEPN; Temmuz 2022’de ikinci çeyrek kârı olarak 123 milyon dolar rapor etmişti. 


Daha Fazla Oku

    Stepnnftkripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Yapay Zeka Çılgınlığı Büyüyor

22 Şubat 2024 18:53

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk